Producent Rodinných pout začal pracovat pro ČT

radiotv-archivProducentská společnost PRO TV, která vyrábí pro televizi Prima seriál Rodinná pouta a v minulosti pro stejnou stanici produkovala také soutěžní pořad Kvíz show, navázala spolupráci s Českou televizí. Od 19. května začne ČT vysílat zábavnou rodinnou reality show Pošta pro tebe, jejíž licenci pro Českou republiku zakoupila právě PRO TV. Stejný pořad již od loňského roku vysílá veřejnoprávní Slovenská televize, pro kterou ho produkuje společnost Maya, vlastnicky spřízněná s PRO TV.

ČT chce zaútočit na Primu

Pošta pro tebe je zaměřená na lidské osudy a pracuje hodně s emocemi. Pořad je založený na nečekaných setkáních, řešení nevyřčených citů či různých nedorozumění, o nichž se protagonisté jednotlivých částí relace nedokázali v soukromí bavit. Cílem je nalézt pozitivní řešení situace, to vše za přítomnosti televizních kamer. Pořad je určený především pro ženy a vychází ze skutečných příběhů. Společnost PRO TV už prostřednictvím ČT vyzvala diváky, aby jí zasílali své podněty. „Je jich hodně, často se ale nepovede všechny osoby dohledat,“ prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci k uvedení Pošty pro tebe na ČT producent Jan Novotný.
Pořadem bude provázet moderátorka Bára Kodetová, kterou diváci znají z první řady seriálu Redakce na televizi Nova. Vedoucím projektu za ČT je Jan Štern, šéf oddělení nových formátů, dramaturgem Josef Viewegh a režiséry Jan Sládek a Igor Chaun. Pošta pro tebe bude mít týdenní periodicitu a ČT ji nasadí na čtvrteční večer přímo proti hlavnímu programovému kalibru televize Prima, seriálu Rodinná pouta (paradoxně si tak budou v hlavním vysílacím čase konkurovat dva pořady od stejné producentské společnosti s téměř identickou cílovou skupinou). Nova ve stejný den nasazuje zábavné pořady.

Skandál ve Slovenské televizi

Na Slovensku provázel uvedení formátu Pošta pro tebe skandál s fingovaným příběhem. Producentská společnost Maya najala herce a jeden díl si zcela vymyslela, zatímco podle licence by měly být všechny příběhy autentické. Zástupci společnosti Maya se hájili tím, že v zahraničí je běžné, že čas od času producent využije herce a že v případě slovenské verze Pošty pro tebe šlo o jediný případ. Slovenská televize ale tento argument nepřijala a dramaturg STV, který spornou relaci přijal, dostal pokutu. Podvod měl velký mediální ohlas, takže se mu ve svém pravidelném týdenním pořadu musel věnovat i generální ředitel STV Richard Rybníček.
Český producent Pošty pro tebe, společnost PRO TV, nadále pracuje také pro televizi Prima. Nedávno zahájila natáčení druhé řady seriálu Rodinná pouta, který by se měl na obrazovce objevit začátkem září společně s dalším, výpravnějším seriálem, který pro Primu rovněž připraví PRO TV. Firma si už loni na podzim zaregistrovala pracovní název Čtyřlístek a podle neoficiálních informací by mělo jít o obdobu slavného seriálu amerického filmového kanálu HBO Sex ve městě. Programový ředitel televize Prima Miloš Zahradník ale popřel, že by chystaný seriál skutečně nesl název Čtyřlístek. Podrobnosti k němu chce Prima sdělit na speciální tiskové konferenci koncem letních prázdnin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .