Prima vrátí na obrazovky Milionáře, moderátor neznámý

Dnes televize Prima oznámila, že se na jejich obrazovkách v příštím roce objeví populární vědomostní soutěž „Who Wants to Be a Millionaire?“ u nás známá pod názvem „Chcete být milionářem?“. Licenci koupila od filmy 2waytraffic (tato firma vytvořila další pořady, například Jste to, co jíte; Ber nebo neber). Na svých webových stránkách dnes televize rovněž spustila casting. Cena hovorného je opět 50Kč za minutu.

Soutěž se do České republiky vrací po několika letech, naposledy ji vysílala televize Nova v roce 2005. Milionář se na Nově stal jedním z nejsledovanějších pořadů. Za svou existenci však pořad vystřídal několik moderátorů. Prvním byl asi nejpopulárnější Vladimír Čech. Vladimíra Čecha vystřídali na moderátorském křesle postupně další dva – Martin Preiss a Ondřej Hejma. Ani jeden z nich ale moderovat na Primě nebude. „V roli moderátora se představí zcela nová tvář,“ prozradil tiskový mluvčí Ladislav Pavlík.


Pořad se zpočátku objevoval vždy první týden v měsíci, denně od 20:00. Postupem se vysílací čas ustálil na úterní a nedělní večer, v roce 2005 ustoupil Milionář soutěži 1 proti 100 a vysílal se v pátek v 20:00 pod taktovkou Ondřeje Hejmy. O vysílacím čase se často spekuluje. Velmi pravděpodobné je, že se soutěž bude objevovat denně po 1.zprávách. Prima se s vysílacím časem 19:30 – 20:00 „trápí“. Sledovanost seriálu M*A*S*H se pohybuje pouze okolo čtvrt milionu. Milionář by tuto situaci do jisté míry mohl vyřešit.


O tom, ale že ne vždy může tento formát sledovanosti pomoci, svědčí příklad ze Slovenské republiky. Veřejnoprávní STV nasadila Milionáře s moderátorem Martinem Nikodymem v dubnu (moderoval tuto soutěž i na komerční Markíze). Share se pohyboval okolo 20%. V říjnu ale přišla STV s inovací, vyměnila osvědčeného moderátora. Místo něj se moderátorského žezla ujala žena, moderátorka Iveta Malachovská. Soutěž ale ve čtvrtek v 20:00 propadá, podíly se pohybují kolem 13%. Od prosince ji čeká přesun na středeční devátou hodinu večerní. Prima soutěž uvede pod jednoduchým názvem „Milionář“. Kdy se tedy na obrazovkách Primy objeví? Bude to už v lednu? „Čas vysílání ani zahájení v tuto chvíli neprozrazujeme, nicméně v lednu se Milionář na obrazovce neobjeví,“ uvedl tiskový mluvčí.


Televize ve světě se snaží Milionáře obohatit o další interaktivní prvky a formát inovovat. Britská televizní stanice ITV letos provedla inovaci zásadní. Od srpna snížila počet otázek o tři. První otázka zvýšila hodnotu ze sto liber na pět set, první záchytný bod je již na druhé otázce. Zvýšila se i hodnota druhého záchytného bodu z 32 tisíc liber na rovných 50. Hlavní výhrou zůstává opět milion liber. Ani v USA nejsou pozadu, v roce 2004 se tu objevilo několik další žolíků – „Three Wise Men“ – poradí tříčlenná porota složená z výherců soutěže, „Switch the Question“ – vymění otázku za jinou, tento prvek začala používat i STV. Velmi zajímavý je žolík „Double Dip„, soutěžící zvolí dvě odpovědi, o nichž si myslí, že jsou správně. Ale pozor, pokud si tohoto žolíka zvolí, musí již na otázku odpovědět. Žolíka „Double Dip“ lze kombinovat i s nápovědou 50:50, potom je jasné, že soutěžící odpoví na otázku 100% správně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .