Náhrada za Sport 1 se nekoná

radiotv22Kabelová společnost UPC přiznala, že slib neplaceného sportovního kanálu v základní nabídce byl předčasný. Nepodařilo se jí zajistit kvalitní program, a tak od svého záměru patrně upustí.

Diváci placeného kabelového a satelitního kanálu Sport 1, který ukončil k 31. říjnu vysílání, se patrně nedočkají náhrady. Společnost UPC, která Sport 1 provozovala, totiž dosud nedokázala zajistit dostatečně atraktivní a finančně méně náročný program podobného zaměření. Na úterním neformálním setkání s novináři to uvedl generální ředitel společnosti UPC Česká republika Richard Z. Singer.

Podle Singera se UPC snažila získat buď již hotový kanál, který by bylo možné dabovat do češtiny, nebo připravit vlastní stanici specializovanou na sport. Narazila však na situaci, kdy nemá možnost získat vysílací práva k atraktivním sportovním přenosům nebo záznamům. Například práva k NHL od Sportu 1 odkoupila televize Prima, práva k fotbalových přenosům vlastní Nova a hokej kontroluje Česká televize.

Singer nevyloučil, že se UPC bude nadále snažit takový kanál vytvořit, ale šance, že by k tomu došlo v nejbližších měsících, se výrazně snížily. Nadnárodní koncern UPC navíc reviduje svá dřívější rozhodnutí ohledně provozování sportovních kanálů, takže Sport 1 ukončí vysílání také v Nizozemí. Český a slovenský Sport 1 vysílal od počátku loňského října a na trhu vydržel 13 měsíců.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .