ČT uvede reality show Udělám Cokoliv, Taxi Orange nechystá

radiotv-archivPod názvem Udělám cokoliv chystá Česká televize lokální verzi světové reality show I´d do anything. Soutěž, kterou s úspěchem uvedla například britská veřejnoprávní televize BBC, se ve vysílání objeví koncem letošního roku. „Jedná se o licencovaný pořad, formát vyrobila společnost TWI,“ uvedl mluvčí ČT Martin Krafl. Oproti pořadům VyVolení a Big Brother, které na podzim uvedou televize Prima a Nova, však nepůjde o masovou záležitost, která by výrazně zamíchala programovým schématem ČT.

Za zkoušku splněný sen

„Jedná se o velkou napínavou a emotivní podívanou, výrobně náročnou, kterou lze vysílat jen s přibližně měsíční periodicitou. První díly se objeví na obrazovce koncem tohoto roku. Jde o zcela jiný typ pořadu, než jakými jsou Big Brother a Vyvolení. Svou koncepcí je také vhodným formátem pro obrazovku televize veřejné služby, na což ukazuje i jeho původní uvedení na BBC,“ říká Martin Krafl. Pořad spočívá v překonávání strachu, fobií, psychických a fyzických hranic soutěžících. Tuto zkoušku podstupují zájemci, kteří chtějí splnit životní sen někoho blízkého. Televize jim pomůže tento sen uskutečnit, ale výměnou za to, že soutěžící podstoupí namáhavou zkoušku.
Česká televize už zahájila náběr adeptů. Ve vysílání běží upoutávka, na soutěž upozorňují i internetové stránky ČT: „Je to soutěž obyčejných lidí, kteří ale proto, aby splnili svému blízkému velký sen, plní neobyčejné úkoly – zdolávají výšky i hloubky, odhodlají se k vystoupení před mnoha diváky (…) Podstoupí cokoliv, aby si jejich syn, otec, přítelkyně, sestra, žena či muž – prostě ten nejbližší člověk – mohl splnit životní přání. Přání, které se zdálo být nesplnitelné svou náročností – setkání se slavnou osobností, návštěva dalekých míst, touha zkusit si náročné a atraktivní povolání, řídit závodní stroj nebo orchestr, dostat se do televize či vrcholového modelingu.“

Taxi Globe se týká nového seriálu

Podmínkou pro účast v soutěži je upřímné sdělení i těch nejkurióznějších snů a přání blízkých a nejobávanějších činností, které by měl soutěžící podstoupit. Televize bude dvojice vybírat prostřednictvím castingu, předem si ale vyžádala také stručné osobní informace a fotografie adeptů. Na rozdíl od velkých reality show, které na podzim připravují komerční televize, nepřesahují výrobní náklady soutěže Udělám cokoliv podle Martina Krafla obvyklé náklady na podobný velký zábavný pořad ČT. Přesnou částku ale sdělit odmítl. Společnost Trans World International (TWI), od které ČT získala licenci k tomuto formátu, je televizní divizí koncernu IMG a produkuje pořady pro televizní kanály ve více než dvou stech zemích světa. Asi nejznámější reality show od TWI je Battle of the Network Stars, kterou firma vymyslela pro americkou televizní stanice NBC.
Česká televize se chce formátům reality show věnovat i do budoucna. Podle Krafla lze pořady s prvky reality show najít ve vysílání ČT již nyní: „Jsou v pořadech Vypadáš skvěle, Hodina pravdy a Bydlení je hra. A do budoucna z obrazovky ČT nezmizí.“ Mluvčí ale vyloučil, že by na Kavčích horách vznikala česká verze rakouské reality show Taxi Orange, jak mohlo vyplynout z nedávné žádosti ČT o registraci ochranné známky Taxi Globe. „Známku jsme si skutečně zaregistrovali. Jde však o značku taxislužby pro pilotní díl k novému seriálu ČT Eden. O žádné reality show s tímto názvem neuvažujeme,“ ujistil Martin Krafl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .