Český televizní trh se rozrostl o dva nové kanály

radiotv222Do Česka dorazily další dva nové televizní kanály. Tentokrát je má v nabídce UPC, která ve své kabelové síti tyto dva produkty nabízí svým předplatitelům téměř po celé Evropě. Konkrétně se jedná o Club Channel a Extreme Sports Channel.

Společnost UPC Česká republika Club a Extreme Sports postupně zavádí od 15. prosince do svých kabelových sítí. Jedná se opět o tematické televizní kanály. Club nabízí program pouze pro ženy a druhý Extreme Sports Channel je naopak tzv. lifestylový, a je určen především mužům. Konkurenční podobné AXN je už od konce října v síti Karneval.

Oba kanály vysílají 24 hodin, 7 dní v týdnu a budou postupně nabízeny v základní nabídce ve všech domácích kabelových sítích UPC, kde nahradí méně sledované volné televizní programy. Jejich přesný výběr bude závislý na konkrétních podmínkách v jednotlivých krajích.

„Věřím, že teď je ten správný čas, kdy můžeme nabídnout něco skutečně exkluzivního a vzrušujícího dvěma významným skupinám diváků – ženám a mladým sportovním fanouškům. Nabídka rodinného typu je již dostatečně široká a oba kanály Club a Extreme Sports ji vhodně doplní,“ říká RadioTV Václav Bartoň, generální ředitel UPC Česká republika.

Určeno převážně ženám

Na Club Channel se s největší pravděpodobností budou dívat pouze ženy. Avšak nejde o kanál telenovel, ale spíše o program, který je podobný mnoha tištěným titulům určených ženám.
Club se dívá na svět ženskýma očima. Nabízí různorodou škálu pořadů, které se věnují např. designu a bytovému zařízení, fitness, módě, způsobům jak se stát krásnou či erotice. Tento TV kanál se také dotýká reálných životních dramat, třeba v talkshows zaobírajících se odvrácenou stránkou vztahů mezi mužem a ženou.

Vždy a výlučně jde o pohled ženskýma očima na svět. Club je o ženských prioritách a tužbách, o jejich životním stylu a o jejich způsobu zábavy. Přibližně 25 % pořadů je vysíláno v české verzi, zbytek je vysílán v angličtině.

Club Channel je vysílán v Nizozemsku, Rakousku, Belgii, Dánsku, Estonsku, Německu, Řecku, Madarsku, Litvě, Norsku, Polsku, Rumunsku, Švédsku a Švýcarsku.

Určeno nejen pro muže

Extreme Sports Channel je světový televizní kanál věnovaný extrémním sportům a souvisejícímu životnímu stylu. Nepřetržitě nabízí akční sporty a události. Jde především o moto-X, surfing, snowboarding, skateboarding, BMX, závody na horských kolech, windsurfing, kiteboarding, drag racing, snowmobiling, in-line skating a podobné tzv. freestylové sporty.

Extreme Sports Channel Europe je společný produkt společností Chellomedia Pay TV a Extreme Group. V Evropě poprvé odstartoval v květnu 1999 a nyní je vysílán v 50 zemích a v 8 jazycích. Je šířen jen v sítích UPC z Amsterdamu. V českých domácnostech je vysílán pouze v angličtině.

Z programové nabídky Club Channel

Club od ledna zařazuje do svého programu nové pořady, které na širokoformátovém televizním kanálu se těžko budou někdy vysílat. Jde např. o bloky The Fitness Zone nebo Hollywood One on One, které jsou klasickým produktem amerických studií.

V prvním Fitness Zone jde především o cvičení. Meditační studio Yoga Zone založil v roce 1992 učitel jógy Alan Finger uprostřed newyorského Manhattanu. Uspěchaní obyvatelé velkoměsta si v jeho studiu mohli na chvíli odpočinout od všudypřítomného stresu a využít léčebných účinků jógy, staleté nauky o pohybu z Indie. Lekce Alana Fingera jsou zaměřené na začátečníky a ukáží jim jak lehce zvládnout kombinaci patnácti různých stylů jógy, aby brzy začali sklízet velký úspěch a přilákali další studenty z celé Ameriky a dokonce z Evropy. Aby umožnil dalším lidem seznámit se s jógou, rozhodl se Finger že své lekce bude též vysílat v televizi. The Yoga Zone je od ledna každý den na Clubu.

Alan Finger a jeho profesionální instruktoři připravili vyvážený program, který si bez jakékoliv přípravy mohou vyzkoušet všichni diváci, včetně začátečníků i seniorů. Samotné pozadí programu již má uklidňující účinek: The Yoga Zone je natáčen na tropickém ostrově Jamaica.

Druhý blok Holywood One one One je o filmu. Tvůrci slibují, že s každým pokračováním tohoto filmového pořadu se octneme na scéně velkého trháku a nahlédneme za kulisy během natáčení hoolywoodských filmů. Pořad nabízí rozhovory s režiséry a hlavními herci. Moderátor Scott Patrick je údajně dobrým známým hollywoodských hvězd: baví se s Keanu Reevesem, Carrie-Anne Mossovou a Lawrencem Fishburnem o jejich zážitcích z natáčení trilogie The Matrix a pozoruje jak akční ikony Arnold Schwarzenegger a Angelina Jolie se na scéně zapotí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .