Vyšetřování se nijak netýká TV Nova

radiotv22„Televize Nova se vzniklá situace kolem šetření JUDr. Aleše Rozehnala nijak nedotýká, a to ani jejího chodu ani jejího právního postavení“, řekla dnes programová ředitelka TV Nova a jednatelka společnosti CET 21, s.r.o. Dr. Libuše Šmuclerová.

Reagovala tak na informace v médiích, které uměle spojovaly tento případ s televizí Nova a jejím chodem. „Nechápeme, proč se píše o „akci Nova“, když předmětem šetření není licencovaný subjekt ani další spolupracující organizace“, řekla dále Dr. Šmuclerová, „lidé z Novy chodí do práce, televize bez problémů vysílá, žijeme normálním pracovním životem“, dodala.

Podle právníků se vyšetřování týká zajišťovací smlouvy se společností Astrona Foundation, kterou se Dr. Vladimír Železný v roce 1997 zajistil proti úpadku hodnoty akcií ČNTS a dále společností držících různé nemovitosti, kde je Dr. Rozehnal ve statutárních orgánech.

K rozhodnutí soudce Pavla  Sedláčka o uvalení vazby na JUDr. Rozehnala se vyjádřil jeho právní zástupce JUDr. Josef Monsport: „Jsem přesvědčen, že vazební důvody v případě Dr. Rozehnala nejsou opodstatněné. Podáváme proto stížnost k soudu vyšší instance“ Dále dodal: „Mohu jen zopakovat, že celá kauza je v šetření policie již více než 6 měsíců a že byly provedeny všechny nezbytné úkony, které by mohly ovlivnit výsledek šetření. Po celou dobu Dr. Rozehnal bez problémů s policií spolupracoval.“, dodal Dr. Monsport. „Kdyby měl Dr. Rozehnal zájem někoho ovlivňovat měl na to 6 měsíců, ale nic takového nebylo zjištěno.Nepochybuji o tom, že kdyby policie takové poznatky měla, nepochybně by byly uplatněny v návrhu  vzetí do vazby, což se nestalo“, doplnil Dr. Monsport.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí CET 21
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .