Slovenská Magio sat navýší počet HD kanálů, i tak ještě zaostává

magiosat-perex OPRAVENO – Čtyři měsíce ostrého provozu má za sebou nejmladší slovenská satelitní platforma Magio Sat. Těžko zatím hodnotit, zda splňuje očekávání, která do něj jeho provozovatel Slovak Telekom pod svou dceřinnou firmou T-Com vložil. Co do počtu obyvatel poloviční sousední trh vstřebal pátého hráče na satelitním trhu, rozhodne se T-Mobile v Česku vstoupit do hry s podobným projektem?

S podnikáním v televizní oblasti u nás nemá T-Mobile nejlepší zkušenosti. Byl lídrem v přípravách na zahájení vysílání mobilní televize (DVB-H) pro telefony a PDA, ale nakonec se ukázalo, že tudy cesta v hledání nových platforem pro přenos televizního vysílání nepovede. Vůli pustit se do souboje v DVB-S zatím tuzemský T-mobile nedeklaroval.

VÍCE: Platforma Magio sat před startem

Slovenská odnož T-mobile už několik let poskytuje dobře zavedenou IPTV službu Magio a z ní se jako logická odnož vyvinul projekt Magio sat, který se stává dostupným i pro ty zájemce, kteří díky absenci rozvodů na původní službu nedosáhli. Jednou z podnikatelských hrozeb zůstává, aby na satelitní řešení nepřešlo více stávajících abonentů IPTV, kteří by se pořízením satelitních kompletů stali snadnější kořistí pro konkurenty operující na slovenském trhu.

Zde můžeme najít i další z důvodů, proč Magio sat zatím na českém trhu chybí. Zdejší T-mobile neprovozuje IPTV službu, která by poskytla stabilní základ pro vybudování satelitní služby jako na Slovensku. Trh s IPTV v Česku ovládá konkurenční Telefonica O2. Vybudování nové značky a její implementace zákazníkům pod kůži by si vyžádala nemalé investice.

DALŠÍ INFORMACE: UPC Direct v počtu HD kanálů dostihla Skylink

Hned od začátku nabídla Magio sat slovenským zákazníkům HD balíček, který se jeví být v současné době už nutností. Řady klientů, kteří programy ve vysokém rozlišení vyžadují, se výrazně rozšiřují. Zmíněná platforma nabídla při svém lednovém startu tři HD stanice, postupně se jejich počet zvýšil měl zvýšit na pět. Ani to však nebude konečné číslo. National Geographic HD, Eurosport HD, Discovery HD, Filmbox HD a History HD patří k nejatraktivnějším kanálům, je ale pravdou že nevídaný atak konkurenční UPC Direct, která od začátku května nově nabízí devítku HD kanálů stejně jako dosavadní lídr v satelitním HD vysílání – Skylink, musí vést k dalšímu brzkém rozšíření vysílání ve vysokém rozlišení i u Magio Sat, aby mohla být i tato platforma konkurenceschopná.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .