RRTV udělila licenci placené televizi CS Film

radiotv-archivRada pro rozhlasové a televizní vysílání dne 30.3. 2005 udělila společnosti Československá filmová společnost, s.r.o. licenci k provozování televizního vysílání prostřednictvím družice na TV program CS Film. Jedná se o placený (basic TV) filmový kanál českých a slovenských filmů, které budou zpočátku vysílány každý den od 12.00 do 24.00 hodin.

„Cílem TV programu CS Film je přinést divákům kvalitní zábavu, o kterou dlouhodobě jeví velký zájem, posilovat národní sebevědomí a česko-slovenskou vzájemnost a v neposlední řadě napomáhat postupně zrodu i nových filmových a televizních projektů, a to nejen v profesionální a školní, ale i amatérské tvorbě,“ řekl po udělení licence jeden z majitelů licencované společnosti Leoš Pohl.

Program je určen pro sítě kabelové a satelitní televize v České a Slovenské republice, kam bude distribuován prostřednictvím satelitního transpondéru ASTRA 19,2 stupně nebo Eurobird v packetu Czech Link. Zamezení neoprávněného přístupu bude zajišťováno prostřednictvím kódovacího systému Cryptoworks. Podle internetového magazínu satCentrum.com se zatím nepočítá se zařazením tohoto kanálu do domácí satelitní platformy UPC Direct. UPC totiž počítá s vlastním kanálem Film+.

„Vysílání CS Filmu bude zahájeno televizní premiérou jednoho z nejnovějších filmů, jehož název si necháváme jako překvapení. Mezi dalšími budou uvedenyuvedeny filmy jako je např. Vekslák, Kronika žhavého léta, O slavnosti a hostech, Ovoce stromů rajských jíme, Zlatá reneta, Pražská pětka, Nexus, Opus pro smrtihlava,“ říká Pohl.

Ze slovenské produkce by se na CS film měly objevit snímky Boxer a smrt, Polnočná omša, Slnko v sieti, Obrazy starého světa, Pavilon šeliem a další. Čeští a slovenští diváci se budou moci těšit i na řadu dalších pořadů v rámci zvláštních programových profilů, informace o filmových novinkách a doprovodné informace.

Zájem o tento program je velký nejen v ČR ale především i v SR. To potvrzuje i anketa na webu satCentrum : Na otázku: Kvůli jakému typu programu byste se stal/a předplatitelem kabelové televize nebo satelitu? by podle této ankety pro program českých filmů hlasovalo 22% čtenářů v české mutaci satCentrum.cz (z více jak 1200 hlasujících), což mu zajistilo třetí místo za prvním evropským filmem a druhou hollywoodskou produkcí. V anketě čtenářů slovenské mutace satCentrum.sk se umístil jako druhý s 30% hlasů (z počtu cca 1100 hlasujících), hned za hollywoodskými filmy, ale s velkým náskokem před evropskými snímky.

„Předpokládáme, že vysílání TV programu bude zahájeno ve druhé dekádě dubna letošního roku v kabelových sítích, se kterými společnost již nyní postupně uzavírá smlouvy. Program CS Film vznikl za významné podpory kabelového operátora Karneval Média,“ dodává Pohl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,