Podzimní novinky u Skylinku a CS Linku: Více programů, více HDTV, více balíčků

cssk Do souboje o české diváky vstoupili dva nejsilnější tuzemští satelitní operátoři Skylink a CS Link s atraktivní municí. Na začátku podzimní sezóny přicházejí s významným rozšířením programové nabídky a Skylink i s výrazným akcentem na HDTV vysílání. Konkurenční platformy (kabelovky, provozovatelé IPTV a satelitní konkurenti) nesmí zaspat, aby nepřišly o část svých klientů. Trend v posledních měsících je jednoznačný – domácí diváci přišli na chuť satelitnímu příjmu a pozemní digitální televizi (DVB-T).

Oba tuzemští poskytovatelé přístupových satelitních karet bez nutných měsíčních poplatků přicházejí s významným obohacením svého programového portfolia a změnou své cenové politiky u placené části. Zvýhodňují klienty, kteří si určitý balíček předplatí na delší časové období. CS Link od poloviny září přidal do své nabídky placené televize osm programů. Jeho klienti se tak mohou nově setkat se stanicemi Sport1, Sport2, Disney Channel, National Geographic Channel, National Geographic Wild, HBO2, Cinemax a AXN Crime. Tento satelitní operátor se i v minulosti snažil vybočit ze zaběhlého stereotypu, když jeho satelitní konkurence i další televizní operátoři nabízeli svým klientům předplatné vždy různě nakombinovaných balíků televizních programů. CS Link se od počátku své existence snažil o co možná největší míru individuality a možnost předplácet si stanice jednotlivě. V tomto trendu se snaží pokračovat.

Hlavním podzimní novinkou u CS Linku je služba Mých 6, která divákům umožňuje poskládat vlastní programovou kombinaci podle svého přání. „Zákazník si tak může vybrat a platit pouze za ty stanice, které skutečně sleduje. Nemusí již platit za univerzální programové balíky, respektive za jejich části, o které nestojí, tak jako u ostatních poskytovatelů placené televize,“ shrnul základní výhody Daniel Klička, ředitel společnosti Media Vision, která je provozovatelem CS Linku a pokračoval: „Věřím, že éra základních balíků je u konce. Lidé si chtějí vybírat, když za to platí. CS Link jako jediná evropská satelitní televize nabízí vedle standardně dodávaných neplacených televizních kanálů jedinečnou službu Mých 6.“

V nabídce CS Linku je aktuálně 25 placených programů všech žánrů. Zákazníci mohou využít některých z nastavených programových kombinací nebo si zvolí vlastní šestici programů ve zmíněné nabídce Mých 6. Za ni zaplatí 250 Kč měsíčně. Výhodnější je delší předplatné – při ročním vyjde na 220 Kč a při tříletém ještě o dvacet korun měsíčně levněji. Balíček s dvaceti programy Total stojí 330 Kč na jednotlivý měsíc, při ročním předplatném se pořídí za 290 Kč. Zákazníci mají ještě na vybranou z tématických paketů Sport (4 kanály), Film (HBO,HBO2,Cinemax), Dokument (5 stanic), Filmbox (2 kanály) a Mix (10 stanic pro celou rodinu), za které zaplatí měsíčně od 160 do 330 korun v závislosti na typu balíčku a délce předplatného. V současnosti je v provozu 370 tisíc přístupových karet CS Link.

Zatímco výhodou CS Linku je výrazná míra individuality při sestavování předplacené služby, konkurenční Skylink se profiluje jako průkopník a podporovatel nejnovějších technologií. Je to právě tento operátor, který na tuzemském trhu nabízí nejširší nabídku programů ve vysokém rozlišení. Od 1.října se stal program Nova Sport HD součástí volitelného programového balíčku HD PLUS. Do promočního vysílání jsou nově zařazeny dvě stanice – MyZen.tv HD a bebe tv HD. „Promo vysílání těchto programů je k dispozici všem předplatitelům balíčku HD PLUS bezplatně do 31. 1. 2010. Podle zákaznické poptávky bude rozhodnuto o zařazení do komerční nabídky,“ uvádí Skylink na svých webových stránkách.

Dalšími říjnovými novinkami u tohoro operátora je rozšíření programového balíčku Multi o čtyři nové programy – National Geographic Channel , National Geographic Wild, Disney Channel a Sport 1. Do nabídky Multi se na nové frekvenci vrátil po více než měsíční přestávce filmový program MGM Channel. Nyní tak tento balíček obsahuje devatenáct programů. Při startu před dvěma roky jich bylo jen sedm. Zájemcům je k dipozici i nový programový balíček Multi HD, který obsahuje všechny SD programy z Multi i všechny kanály z HD PLUS. Měsíčně přijde na 454 Kč, ale podobně jako jeho konkurent, i Skylink zvýhodňuje delší abonenci. Při předplatném jakéhokoliv balíčku na rok zákazník zaplatí jen jedenáct měsíčních poplatků.

Příznivci HDTV mají od října u Skylinku k dispozici již desítku kanálů vysílajících ve vysokém rozlišení. Tuzemské ČT HD, Nova HD a Nova sport HD doplňují Eurosport HD, Brava HDTV, Discovery HD, History Chanell HD, Filmbox HD a dva výše zmíněné programy v promo režimu.

Společnost se snaží na zajímavou nabídku nalákat i nové zákazníky. Na všech nově registrovaných kartách Skylink Standard bude automaticky zdarma přístupný na dva měsíce od data registrace balíček Multi a také prémiový filmový kanál HBO. Nabídka dvouměsíčního sledování dvacítky programů zdarma k novým kartám je platná do konce ledna příštího roku. Dárek připravil Skylink i pro své stávající klienty. Objednáním přes sms za 7 Kč mají možnost využít „ochutnávky“ volitelných programových balíčků Multi a HD Plus i prémiových programů HBO a CS Film na deset dní. Akci mohou využít do 10. prosince a jednou textovkou si objednají vždy jen jeden ze čtyř nabízených produktů. Ochutnávat mohou za po dobu promoce vždy jen na jedno desetidenní období.

O novinkách u satelitních operátorů jsme psali i Zde a zde .

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .