Nově klesla sledovanost, vydělala na tom ČT

radiotv22Televize Nova už druhý týden přichází o diváky, zatímco Česká televize si mírně polepšila. Dobrou sledovanost si drží také televize Prima, která by ráda zaútočila na hranici 20 procent.

Televizi Nova od poloviny října klesá sledovanost, zatímco veřejnoprávní Česká televize si mírně polepšuje. Minulý týden ČT zaregistrovala největší nárůst sledovanosti ze všech českých televizních stanic. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového výzkumu společnosti Taylor Nelson Sofres, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Milionář ustoupil Televizním novinám

Sledovanost Novy klesla v týdnu od 29. října do 4. listopadu oproti třetímu říjnovému týdnu o necelá dvě procenta a dosáhla průměrné hodnoty 43,52 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin si Nova mírně polepšila, sledovalo ji 47,19 procenta diváků. Nejsilnější diváckou skupinou TV Nova byly ženy starší 15 let.

Nova tradičně obsadila téměř všechny příčky v žebříčku dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi. Výjimku opět tvořil seriál ČT Šípková Růženka. Nejsledovanějšími pořady TV Nova v uplynulém týdnu byly bez výjimky Televizní noviny. Nejlépe se vedlo hlavní zpravodajské relaci v neděli (39,8 procenta), poté v pondělí (36,0 procenta) a ve čtvrtek (35,7 procenta). Milionář se v tabulce sledovanosti pořadů TV Nova propadnul až na osmé místo, navíc tradičně sledovanější úterní díl překonala páteční část soutěže.

Balvín dostal k funkci i lepší sledovanost

České televizi se v týdnu, kdy rada zvolila řádného generálního ředitele, dařilo výjimečně dobře. Oba kanály zvýšily sledovanost o jedno procent: ČT1 na 24,0 procenta a ČT2 na 7,84 procenta. První program si vedl ještě lépe v prime timu, kdy ho upřednostnilo 25,02 procenta diváků. Naopak ČT2 v hlavím vysílacím čase sledovanost mírně klesla na 6,73 procenta. Kanál ČT1 sledovaly nejvíce děti ve věku od čtyř do 14 let, program ČT2 zase muži starší 15 let.

Nejsledovanějším pořadem ČT1 byl pondělní díl seriálu Šípková Růženka, který si nenechalo ujít 31,8 procenta diváků. Daleko za ním jsou nedělní Události (20,50 procenta) a sobotní speciál pořadu Tak neváhej a toč (20,2 procenta). Programu ČT2 vládnul fotbal, přesněji řečeno středeční přenos zápasu mezi AC Sparta Praha a Bayernem Mnichov. První poločas sledovalo 11 procent diváků, dále následoval úterní dokument Nadpřirozené jevy ve světle vědy (8,8 procenta) a televizní studio v přestávce mezi poločasy zmíněného zápasu mezi Spartou a Bayernem (8,6 procenta).

Primě pomohl Krampol a Komisař Rex

Mírné zlepšení zaznamenala na přelomu října a listopadu i televize Prima, ikdyž šlo o pouhou desetinu procenta. Průměrná sledovanost Primy se tak vyšplhala na 18,95 procenta a dává tušit, že se TV Prima chystá zaútočit na dvacetiprocentní hranici. V prime timu ovšem Primu sledovalo pouze 17,53 procenta diváků, přičemž nejsilnější diváckou skupinou byly ženy starší 15 let.

Z výsledků sledovanosti jednotlivých pořadů TV Prima vyplývá, že se diváci na této stanici chtěli především bavit. Nejlépe si vedlo nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, které dosáhlo 17,3 procenta, následovala středeční část seriálu Komisař Rex se sledovaností 14,2 procenta a čtvrteční film Zbloudilá srdce, který sledovalo 13,7 procenta diváků.

TV3 naposledy s vlastní výrobou

Metropolitní televize TV3 minulý týden naposledy vysílala v přímém přenosy pořady vlastní výroby, ale i tak si mírně pohoršila, když jí sledovanost klesla z 0,97 na 0,93 procenta (v prime timu 0,65 procenta). Nejčastějšími diváky TV3 byli muži starší 15 let, v žebříčku sledovanosti pořadů se na prvních dvou místech shodně umístil čtvrteční Metropolitní Expres a rovně čtvrteční Erotické bubnování (1,2 procenta).

Následovaly rovněž čtvrteční Expresem Dnes a relace o Počasí, které dosáhly po jednom procentu sledovanosti. Kabelové a satelitní televize zaznamenaly v uplynulém týdnu mírný pokles sledovanosti na 4,76 procenta, přičemž v hlavním vysílacím čase to bylo pouze 2,88 procenta. Tradičně nejsilnější diváckou obcí těchto kanálů byly děti ve věku od čtyř do 14 let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .