Metro-Goldwyn-Mayer vstupuje na český televizní trh

Slavnou bondovkou Nikdy neříkej nikdy z roku 1983 odstartuje ve čtvrtek 26. října další filmový program v češtině. MGM channel je vůbec prvním vlastní televizní stanicí jednoho ze silných hollywoodských studií pro středoevropský region. Sledovat jej zpočátku budou moci pouze abonenti placené satelitní platformy UPC direct. Později k nim přibudou zákazníci vybraných kabelových sítí v ČR a na Slovensku.

Filmoví fandové si tento kanál budou moci užívat čtyřiadvacet hodin denně, všechny pořady budou opatřeny českým dabingem. Ve stejný den jako u nás startuje i lokální maďarská verze. V příštím roce budou následovat rumunská a slovinská. Svým divákům tak bude MGM channel k dispozici ve více než sto deseti zemích.


Nová stanice využívá bohatý archiv studia Metro-Goldwyn-Mayer, který obsahuje přes čtyři tisíce filmů. Nabídka obsahuje snímky vyrobené od čtyřicátých let minulého století do současnosti. V prvních týdnech budou k vidění například historický epos Alexandr Veliký (1956) s Richardem Butonem v hlavní roli, válečná Bitva o Británii (1969), o šest let mladší akční podívaná Rollerball či romantická komedie Hledám Suzan (1988), v které se představí Madonna. Pro milovníky napětí je připraveno psychologické drama Maškaráda (1988). Žánr muzikálu zastupuje Muž jménem La Macha (1972) se Sofií Lorenovou a Peterem O´Toolem.


 MGM channel obohacuje nabídku filmových kanálů, které jsou v současnosti k dispozici českým divákům. Vedle dvou kanálů HBO a  dvojice Cinemaxů jsou dostupné ještě Film+, Hallmark a CS film. Firma SPI international provozuje Filmbox a Nonstop kino. V příštím roce by se měli čeští diváci dočkat dalšího přírůstku, tentokrát tématicky zaměřeného HBO comedy. Stejný provozovatel rozšíří svůj akční kanál AXN o dva specializované – AXN sci-fi a AXN crime. O filmový kanál měla díky své bohaté knihovně zájem i TV Nova. Jeho start je však díky průtahům v procesu digitalizace a udělování licencí novým subjektům v současné chvíli nejistý.


Filmoví nadšenci se tak budou muset rozhodnout, které formě příjmu televizních programů dají přednost. Některé stanice jsou dosažitelné jen u vybraných poskytovatelů signálu. Například kanál českých a slovenských filmů  CS film lze naladit z větších kabelových sítí jen v Karnevalu a v satelitním vysílání Czech Link. A firma UPC zase nedistribuuje signál  Filmboxu a Nonstop kina ani v kabelu, ani v platformě UPC direkt.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .