Mediální agentura Novy vlastní server o médiích

radiotv22Agentura Cepra spustila začátkem prosince specializovaný server Česká média, jehož hlavní náplní je zpravodajství o českém televizním trhu.

Akciová společnost Cepra, která mediálně zastupuje televizi Nova, zprovoznila 10. prosince loňského roku internetový deník o médiích s názvem Česká média. Server se věnuje převážně oblasti televizního vysílání, i když v jeho obsahu nechybí ani zprávy o ostatních elektronických a tištěných médiích. Většinu příspěvků tvoří monitoring článků v jiných médiích a tiskové zprávy, i když nechybí ani vlastní rozhovory, glosy a rubrika „kauzy“.

Jde o lobbistické stránky?

Začátkem ledna přinesl server Česká média exkluzivní rozhovor s generálním ředitelem České televize Jiřím Balvínem, který týkal informací deníku MF Dnes o práci Balvínovy dcery Kláry pro servisní organizaci televize Prima. Server je označuje za provokaci. Ke stejnému problému se na stránkách Českých médií vyjadřuje i generální ředitel televize Prima Martin Dvořák. Server také vypsal anketu, ve které se čtenářů ptá, zda došlo v případě Balvínovy dcery ke střetu zájmů (drtivá většina hlasujících míní, že nikoli).

V archivu Českých médií se objevuje také rozhovor s generálním ředitelem slovenské zpravodajské televize TA3 Martinem Lengyelem o plánu této stanice expandovat do České republiky. Dále převládá monitoring zpráv o televizi Nova, včetně sporu s americkou společností CME. Mezi zpravodajstvím se objevují tiskové zprávy TV Nova, Prima TV a agentury Cepra, která ve sporu o Novu zastupuje společnost CET 21. Tiskové zprávy konkurenční agentury Donath Burson Masteller, která zastupuje CME, logicky na serveru chybí.

Monitoring má na webu i CME

Mluvčí Novy Martin Chalupský, který je sám zaměstnancem Cepry, se včera k provozování serveru nechtěl vyjadřovat a odkázal na šéfa agentury Jaroslava Berku. Ten však nebyl dostupný ani na svém mobilním telefonu. Webové stránky s monitoringem tisku provozuje také ČNTS, bývalá servisní organizace Novy, nepublikuje ale vlastní zpravodajství. Michal Donath, mediální zástupce většinové vlastní ČNTS – americké společnosti CME – serveru RadioTV řekl, že o internetovém deníku Česká média dosud neslyšel.

Doménu www.ceskamedia.cz si podle vyhledávače registračních stránek Czechia zaregistroval 5. ledna minulého roku Radim Hreha z Českého Krumlova, odkud pochází i ředitel agentury Cepra Jaroslav Berka. Zkratka (RHR) pod vlastními články naznačuje, že Hreha je také autorem původních článků v rubrice Kauzy. V těch se server zatím věnoval odebrání licence TV3 a spolupráci Kláry Balvínové se servisní organizací televize Prima.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .