Jan Vávra se zastává reportérů České televize

radiotv22Zbyňka Honyse nechápu, říká na adresu pověřeného ředitele zpravodajství ČT šéf České nezávislé televizní společnosti Jan Vávra. Nelíbí se mu kritika bývalých reportérů ČNTS, kteří odešli na Kavčí hory.

Spor mezi reportéry České televize a pověřeným ředitelem zpravodajství ČT Zbyňkem Honysem je podivný, zvláště když se týká reportáží o Vladimíru Železném. Tvrdí to generální ředitel České nezávislé společnosti Jan Vávra, pod kterým Honys před nástupem na Kavčí hory pracoval jako šéf jeho kanceláře. Vávra přitom upozornil na fakt, že Honys kritizuje ty redaktory, kteří do ČT odešli právě z ČNTS.

„To, že se pan Honys dostal do sporu s bývalými redaktory zpravodajství ČNTS navíc kvůli reportážím o Vladimíru Železném a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání mě nemile překvapilo,“ napsal Vávra při pátečním chatu na portálu iHned. „Pan Honys má pro to zřejmě nějaký závažný důvod, který si mohu jenom domýšlet,“ dodal. Honys již dříve naznačil, že jeho vztah s Vávrou byl v posledních měsících působení v ČNTS byl vyhrocený.

Hádka kvůli Železnému

„Měl jsem vždycky dobré kolegiální vztahy jak s Vávrou, tak s Železným. Vávra se vždycky vztekal, že jsem i po rozdělení televize třeba Železnému poslal novoročenku ČNTS. Nebo že když jsme se potkali v parlamentu a Železný se se mnou krátce před zraky všech zastavil, že jsme si podali ruku,“ řekl Honys letos v srpnu v rozhovoru pro Svět Namodro.

Honys byl podle svých slov asi jediným zástupcem ČNTS, se kterým si Železný dokázal podat ruku. „Později to vyvrcholilo dokonce tím, že mě Vávra nesmyslně obvinil, že mě platí Železný a domáhal se výpisu z mého účtu! Pak se sice omluvil – neomluvil, aniž by se mi přiznal, kterému ze svých donašečů trapně naletěl, ale po vzájemné důvěře byla veta,“ vylíčil Honys důvody svého postupného odchodu z ČNTS.

Nabídka od Balvína

V době, kdy vyvrcholil spor mezi americkou společností CME, která vlastní ČNTS, a firmou CET 21, která je držitelem licence TV Nova, dostal Honys od Vávry nabídku na funkci ředitele zpravodajství nebo šéfa jeho sekretariátu. Právě v ČNTS se Honys seznámil s nynějším generálním ředitelem ČT Jiřím Balvínem, který ve společnosti zastával funkci ředitele výroby. Od něj dostal v březnu nabídku nastoupit jako šéf sekretariátu generálního ředitele do ČT.

Honys vedl Balvínův sekretariát pouze několik dní, poté jej Balvín pověřil vedením ředitelství zpravodajství, pod které spadají redakce zpravodajství, publicistiky a sporu. Krátce po nástupu do funkce se Honys dostal do konfliktu s reportéry pořadu Fakta kvůli reportážím o řediteli TV Nova Vladimíru Železném. Ty natočili bývalí redaktoři ČNTS a Honys je proto označil za neobjektivní.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .