Filmový kanál Nova Cinema – dárek pro vyvolené

Sestra televize Nova – Nova Cinema – má za sebou první hodiny vysílání. Oficiální vysílání začalo v sobotu 1. prosince, přesně v 10:45. Prvních patnáct minut vysílání tvořila self-proma. Samotný program přišel na řadu v 11:00, konkrétně animovaný seriál Liga špačků. Start tohoto kanálu však mohlo sledovat jen pár diváků – na satelitu v platformě CS Link a prostřednictvím karet společností Trade and Technology a Gital.

Ne všichni slibovaní kabeloví operátoři si stihli vyřídit povolení od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, a tak jej nemohli nabídnou hned v sobotu. Signál se tedy nakonec dostal do necelých 10 procent domácností. Konečný seznam všech kabelových operátorů není dosud znám, tisková mluvčí TV Nova Veronika Šmítková serveru Digizone oznámila, že „v tuto chvíli máme rozpracovanou celou řadu smluv, čekáme na jejich vrácení, takže nemůžeme být v tuto chvíli více konkrétní. Věříme, že seznam bude možné zveřejnit na konci příštího týdne.“


V sobotu vydala tiskovou zprávu o distribuci kanálu společnost GITAL. Nova Cinema bude zařazena do tarifu Standatd, který obsahuje také programy veřejnoprávní Slovenské televize (Jednotka, Dvojka). Společnost v rámci vánoční nabídky aktivuje program automaticky na dobu 1 měsíce na všech kartách. Program bude také aktivován na kartách těch uživatelů, kteří se registrují v období od 1. 12. 2007 do 31. 12. 2007. Kde konkrétně naladíme filmový kanál? „Program Nova Cinema naladíte v paketu CS Link na satelitu Astra 1E 23,5° východně na frekvenci 11992 MHz (symbolová rychlost 27500 MS/s, polarizace horizontální, FEC 3/4) společně s dalšími programy vysílanými na této družici (Nova, HBO, Spektrum, CS Link TV, Public TV),“ uvádí společnost ve své tiskové zprávě.


Kanál bude, jak již bylo řečeno, vysílat 12 hodin denně v pracovní dny, 13 hodin o víkendech. Podle licenčních podmínek, které najdete zde, má Nova Cinema od 1. července 2008 až do konce června 2009 vysílat 15-18 hodin denně. Celodenně pak bude vysílat od 1.července 2009. V následujících dnech nabídne Nova Cinema filmy jako například Muž, který věděl příliš mnoho; Agent WC 40; Mise na Mars a další. Kromě filmů ale tento kanál bude vysílat i seriály, na prosinec jsou připraveny seriály jako Roseanne, Gilmorova děvčata, Melrose Place, Jag či telenovela Terra Nostra. Navíc bude nabídka obohacena i o dokumenty.


Od letošního roku přichází televize Nova s další novinkou. „V rámci nové tradice budou každoročně – vždy bezprostředně před příchodem první adventní neděle – slavnostně rozsvíceny tři vánoční stromky a oslovena jedna osobnost, která se stane patronem či patronkou akce. Tou letošní je u diváků velmi oblíbená herečka Jiřina Jirásková, která na obrazovkách již několik let exceluje coby svérázná Růžena Kekulová ze seriálu Pojišťovna štěstí,“ uvedla Nova.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .