České Radiokomunikace dokrývají další oblasti DVB-T signálem

dvbt-logoČeské Radiokomunikace spustily další dokrývače, aby pozemním digitálním signálem pokryly doteď slepé kouty oblastí, v kterých už jinak DVB-T nějaký ten pátek funguje. Zásadní zlepšení by měli zaregistrovat diváci v Klatovech, Táboře, Berouně a Kdyni, od 5. června také ve Zbirohu. V těchto lokalitách je spuštěn dokrývač pro první multiplex, v němž vysílají čtyři programy ČT a sedm stanic ČRo.

Ve čtyřech z uvedených míst se zlepší i příjem druhého multiplexu s pěti komerčními stanicemi (Nova, Prima, Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool). I tuto síť Radiokomunikace vylepší spuštěním dokrývačů. O regionech, které je nutné podpořit zlepšeným technickým zázemím, rozhodl operátor na základě kontrolních měření. Pokud byla potvrzena neuspokojivá kvalita či intenzita digitálního signálu ze základních vysílačů velkého výkonu a další podrobná analýza zprovoznění opakovačů doporučila, došlo k němu.

Digitální opakovač Klatovy – Hůrka tak bude vysílat multiplex 1 na 49. kanálu, druhý na kanálu 48. Dokrývač Tábor – Čelkovice přinese první síť na 53.kanálu, druhou na 41. kanálu. V okolí vrchu Děd u Berouna diváci naladí jedničku na 53. kanálu a dvojku na 41. kanálu. Koráb nad Kdyní na Domažlicku přinese Multiplex 1 na 34. kanálu a MUX 2 na 48. kanálu. Opakovač ve Zbirohu začne signál první digitální sítě distribuovat od soboty 5. června na 53.kanálu.

PŘEČTĚTE SI: Proč zatím nejásat nad DVB-T 2

Zaplnění dalších bílých míst na pozemní digitální mapě Česka by mělo přinést pozitivní body na stranu právě tohoto typu příjmu televizní signálu v souboji stávajících možností, jak si do tuzemských domácností opatřit televizní signál. Ovšem dlouhodobost celého procesu a právě vyskytující se místa se špatným či dokonce zcela chybějícm signálem nahrávají do karet konkurenčím platformám, zejména masivně se rozvíjejícímu se satelitnímu příjmu. Na popularitě získává i kombinace obou, kdy v jedné domácnosti je zajištěn u jednoho televizoru satelitní zdroj signálu, u dalšího pak pomocí DVB-T.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .