Smlouva mezi Arbo.media a Českou televizí je v pořádku

radiotv22Rada České televize neshledala na smlouvě o prodeji reklamního času mezi ČT a společností Arbo.media žádné zásadní pochybení. Radní vyvrátili názor, že dohoda je pro veřejnoprávní televizi nevýhodná.

Společnost Arbo.media může nedále prodávat reklamní čas na veřejnoprávní České televizi. Smlouva mezi televizí a touto firmou se stala terčem kritiky některých členů Rady ČT pro její údajnou nevýhodnost. Radní však ve středu po volbě generálního ředitele ČT konstatovali, že se tato podezření hloubkovou kontrolou nepotvrdila.

Na možnou nevýhodnost smlouvy radu upozornila výsledná zpráva forenzního auditu centrály České televize v Praze. Auditoři však neměli k dispozici veškeré doklady, na jejichž základě by mohli posoudit, zda je dohoda mezi ČT a Arbo.medií skutečně nevýhodná. Podobně jako s ČT má Arbo.media podepsanou dohodu také s veřejnoprávním Českým rozhlasem.

Podobný problém řeší i slovenská veřejnoprávní televize, u níž však není o nevýhodnosti smlouvy s Arbo.medií Bratislava pochyb. Dohodu podepisoval předchozí ústřední ředitel Igor Kubiš a zavázal v ní Slovenskou televizi využívat služeb Arbo.media na následujících 10 let. Televize přitom nemůže tuto smlouvu vypovědět.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .