RTA odvolala ředitele východočeské televize Puls

radiotv22Zakladatel a ředitel východočeské televize Puls Václav Patka ztratil veškerou kontrolu nad vysíláním tohoto královéhradeckého studia. Ačkoli nadále zůstává majitelem devětačtyřicetního podílu v Pulsu, přišel koncem srpna o funkce jednatele a ředitele společnosti. „Patku odvolal výkonný ředitel Regionální televizní agentury (RTA) Jaroslav Korytář pro úplnou neschopnost a dočasně se ujal vedení hradecké RTA,“ řekl serveru RadioTV zdroj, který si nepřál být jmenován. Korytář se také stal novým jednatelem Pulsu, v němž RTA vlastní zbývajících 51 procent.
Puls se nastěhuje ke Galaxii sport
Puls nyní jedná o změně sídla. Z prostor bývalého kina v Hradecké ulici, které Patkovi pronajalo město za symbolickou jednu korunu ročně, by se studio mělo přestěhovat na letiště Věkoše, odkud vysílá kabelový a satelitní kanál Galaxie sport. Do prostor, odkud donedávna vysílala jiná regionální stanice TV Hradec Králové. „Jednáme o pronájmu prostor po TV Hradec Králové, ale protože jde o majetek města, musíme počkat na schválení. Šlo by čistě jen o nájem, technické zázemí ani další servisní služby by Galaxie sport televizi Puls neposkytovala,“ řekl RadioTV ředitel a jednatel sportovního kanálu Jiří Hojgr.
Puls sdílí ve východních Čechách kmitočty s televizí Prima, vysílá na jejích frekvencích Minuty regionu a od letošního roku v rámci sítě RTA připravuje také regionální zpravodajskou relaci Právě teď pro televizi Nova. Od vstupu do RTA ale převažovala nespokojenost s kvalitou reportáží Pulsu a celkovou prací studia. To byl takový hlavní důvod pro odvolání Patky. Vyjádření odvolaného ředitele se serveru RadioTV nepodařilo sehnat, protože má vypnutý mobilní telefon. Jisté je, že zkvalitněním práce chce RTA docílit větší efektivnosti studia, tedy aby Nova kromě vysílání relace Právě teď od Pulsu odebírala také regionální příspěvky do Televizních novin. To se zatím dařilo jen velmi sporadicky.

Trnitá cesta od Primy k Nově

Pokud se Puls skutečně přestěhuje na letiště Věkoše ke Galaxii sport, budou vedle sebe sídlit dvě televizní stanice blízké televizi Nova. Zatímco Galaxii sport minulý týden odkoupila servisní organizace Novy, Česká produkční 2000, většinový vlastník Pulsu a agentury RTA, lobbista Jaroslav Berka je blízkým spolupracovníkem Novy. V minulosti přitom měly obě královéhradecké televize blíže k největšímu konkurentovi Novy, televizi Prima. Puls pro ni připravoval nejen Minuty regionu, ale také příspěvky do Zpravodajského deníku. V Galaxii sport měli majitelé Primy dokonce minoritní podíl a obchodní oddělení FTV Primy prodávalo reklamní čas na tomto kanálu.
To se změnilo koncem loňského roku, kdy si Galaxie sport pověřila prodejem reklamních časů firmu Mag Media 99 ze skupiny TV Nova. Vlastník Primy poté prodal svůj podíl v Galaxii sport firmě Hartic ovládané finanční skupinou PPF. Při loňském prodeji Novy mediálnímu koncernu CME oba giganti nezapomněli ani na Galaxii sport. Součástí dohody bylo také předkupní právo skupiny Nova na většinový podíl v tomto sportovním kanálu. K uzavření obchodu došlo minulý týden a generální ředitel Novy Petr Dvořák při té příležitosti prohlásil, že koupě Galaxie sport je pro Novu přípravou na přechod k pozemskému digitálnímu vysílání. Nelze tedy vyloučit, že se Galaxie sport později přejmenuje na Novu sport, což je projekt, s nímž provozovatel Novy usiluje o licenci pro vysílání v DVB-T.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: