Regulace kabelovek se má týkat ceníků, ne udělování licencí

radiotv22Úřad pro ochranu hospodářské soutěže požádal vládu, aby zapracovala problematiku kabelového vysílání do novely telekomunikačního zákona. Ta má stanovit podmínky pro přístup k síti a tvorbu cen kabelových společností.

Plánovaná regulace kabelového televizního vysílání se má týkat cen za jeho poskytování, nikoli udělování licencí pro vysílání. Vyplývá to ze sdělení Pavla Baráka z úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Na tu se obrátil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se žádostí, zda by bylo možné kabelové společnosti více regulovat.

Úřad rovněž požádal vládu, aby zapracovala problematiku kabelových společností do novely telekomunikačního zákona. „Cílem v této oblasti má být posilnění konkurenčního prostředí, zejména stanovení podmínek pro přístup k síti a model pro tvorbu cen,“ přiblížil Barák s tím, že rada dosud neví, zda úřad připomínky zapracoval do zprávy k novele telekomunikačního zákona, kterou předložil vládě.

Kabinet se bude novelou zabývat již na středečním zasedání, telekomunikační zákon je v jejím programu jako 14. bod v pořadí. Antimonopolní úřad se cenovou politikou kabelových společností v minulosti opakovaně zabýval. V případě největší kabelové společnosti UPC a jejích dceřinných firem dokonce uložil několik pokut za skokové zvyšování cen. UPC již oznámila, že pro příští rok žádné zdražení nepřipravuje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .