Nova se podrobila policejní kontrole

radiotv22Policisté včera prohledávali sídlo televize Nova v Praze na Barrandově. Vyšetřovatel se zaměřil také na příbramského právníka Michala Janíka, který figuruje v lichtenštejnské nadaci Astrona.

Policejní akce, v jejímž rámci vyšetřovatel již třetí den zadržuje Aleše Rozehnala, právního zástupce ředitele TV Nova Vladimíra Železného, včera pokračovala přímo sídle Novy na Barrandově. Policisté se zajímali o dokumenty, které mohou souviset s antidatovanými smlouvami mezi CET 21 a ČNTS, dohodami mezi Železným a lichtenštejnskou nadací Astrona a převodem majetku šéfa Novy na společnosti, v nichž figuruje Rozehnal.

Železného dosud policie nekontaktovala, i když jí prostřednictvím svého dalšího právníka Josefa Monsporta nabídnul, že se dostaví k výslechu. Vyšetřovatel Vladimír Machala, který Železného opakovaně vyslýchal v dubnu letošního roku, se nechal slyšet, že výslech ředitele TV Nova v dohledné době neplánuje. Kromě sídla Novy včera policisté navštívili také příbramského právníka Michala Janíka, jehož jméno figuruje v lichtenštejnské nadaci Astrona.

Právě transakcí s Astronou měl Železný připravit americkou společnost CME o miliardu korun, kterou mu určila zaplatit mezinárodní arbitráž v Amsterodamu. CME proto dala policii podnět k prošetření podezření ze spáchání trestného činu poškozování věřitele. Z napomáhání k tomuto činu Machala v pondělí obvinil Rozehnala, o jehož případné vazbě má soudce rozhodnout ještě během dnešního dopoledne.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .