Stanice Óčko Expres už vysílá pro diváky, přešla do standardního rozlišení

ocko-expres-167Třetí kanál hudební televize Óčko je od prvního říjnového dne dostupný prakticky všem divákům, jež mají zájem jej terestricky sledovat v Praze a středních Čechách. Stanice Óčko Expres totiž přešla z HD rozlišení do standardního rozlišení obrazu a je možné ji naladit prakticky na jakémkoliv set top boxu.

Vedení se k tomuto kroku rozhodlo poté, co se ukázalo, že řada diváků nemá možnost tuto televizi prakticky sledovat. Stanice Óčko Expres totiž přišla s poměrně revolučním krokem – své vysílání nabízela divákům výhradně v HD rozlišení a nebyla k dispozici žádná standardní verze. Je sice faktem, že penetrace HD přijímačů v domácnostech v posledních pěti letech výrazně vzrostla, ale podle výstupů z peoplemetrového průzkumu novou televizi na set top boxech prakticky nikdo nesledoval.

Diváci, kteří tuto stanici nemohli naladit právě z důvodu jejího HD vysílání, tak měli možnost ji sledovat přes internet. Terestrický příjem je však výrazně pohodlnější. Od 1. října je tak možné Óčko Expres sledovat stejně jako kterýkoliv jiný kanál. Obrazová kvalita však bude ve srovnání s předchozí HD verzí výrazně horší.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: