Sportovní kanál ESPN America ve středu skončí, zbude po něm ESPN Player

espn-americaObsahově zajímavý sportovní kanál ESPN America, který byl v posledních letech dostupný na českém i slovenském trhu, ukončí ve středu 31. července své vysílání pro celou Evropu vyjma Velké Británie, kde hodlá působit i nadále, ale bude jej na základě licence provozovat skupina BT Vision. Na některých evropských trzích dostane tento program adekvátní náhradu. Na českém a slovenském trhu ale žádný nový sportovní program s orientací na zámořské soutěže vysílat nezačne.

Kanál ESPN America se původně jmenoval NASN, což byla zkratka pro North American Sports Network. Přinášel atraktivní přenosy ze zámořských soutěží pro evropské diváky, včetně hokejové NHL, americké fotbalové ligy NFL nebo baseballové MLB. Unikátní bylo, že na všech trzích vysílal výhradně v angličtině. Posléze jej odkoupila obří mediální společnost Disney a začlenila jej do portfolia programů ESPN. Nyní celá skupina své aktivity přehodnocuje a končí provoz všech svých kanálů pod značkou ESPN v regionu EMEA (Evropa, střední východ a Afrika). Značka ESPN America bude pokračovat pouze ve Velké Británii. Ani tam ale nepůjde o stejný kanál, nýbrž o nový projekt společnosti BT Vision, která bude provozovat ESPN America na základě licence poskytnuté majitelem značky.

Na německém trhu ale vzniká kanál Sportamerica HD, který chce získat práva ke všem soutěžím, které byly dostupné na ESPN America. Sportamerica HD by se tak mohl stát přímým programovým nástupcem ESPN v Německu. V dalších evropských zemích zatím podobné projekty nevznikají, atraktivní práva si patrně rozdělí nejsilnější platformy s placeným obsahem.

V České republice a na Slovensku tento program nebude mít náhradu. Část zdejších fanoušků vysílání ESPN America bude mít v Česku i na Slovensku možnost využít produkt ESPN Player, kde bude dostupná část vysílání. K dispozici ale budou především přenosy z juniorských soutěží, které jsou pro zdejšího diváka méně atraktivní.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: