Souboj seriálů – pořad, v němž diváci rozhodnou o osudu pilotních dílů

souboj_serialu

Diváci České televize budou mít poprvé v historii možnost vybrat si, který z pilotních dílů seriálových projektů budou chtít sledovat. Úvodní večer pořadu Souboj seriálů představí soupeřící týmy, populární herce, slavné seriálové písně a sestřihy z kultovních seriálů, chybět samozřejmě nebudou ani reportáže z natáčení. První díl budete moci zhlédnout v sobotu 5. listopadu na ČT1 od 20:00.

Velké finále Souboje seriálů 3. prosince

Původní projekt České televize Souboj seriálů startuje už tuto sobotu 5. listopadu, velké finále proběhne 3. prosince 2011. Jednotlivými galavečery provede známá herečka a moderátorka Tereza Kostková a to vždy v sobotu od 20:00. Členy odborně zábavné poroty jsou Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas. Autorem námětu je Jan Potměšil, režisérem večerů Michael Čech. K novému pořadu zřídila Česká televize oficiální stránky http://www.vyrozhodnete.cz/ a vlastní profil na sociální síti Facebook.

STALO SE: Šéf Jedničky Radan Dolejš odchází z České televize, chce se věnovat „kreativní práci”

Jak bude Souboj seriálů probíhat? Česká televize odvysílá úvodní večer v sobotu 5. listopadu, posléze následují tři semifinálová kola. O přízeň diváků se postupně utkají vždy dva seriály stejného žánru – 12. listopadu to bude rodinné seriály, o týden později sitcomy a poslední semifinále proběhne ve znamení detektivních seriálů. Z každého semifinálového kola postoupí vždy jeden do samotného finále. V něm diváci rozhodnou o tom, který třináctidílný seriál natočí Česká televize v příštím roce.

UPOZORŇUJEME: V územní oblasti Jeseník končí 31. října analogové vysílání

Kromě pilotních dílů seriálů, které diváci po několik sobotních večerů uvidí, se budou o své šance ucházet i představitelé hlavních rolí a nejdůležitější členové štábů jednotlivých „pilotů“. Každý z nich dostane možnost přesvědčit diváky, proč právě jejich seriál je ten nejlepší. „Na jednom prostoru kumuluje obrovské množství hereckých hvězd, střetnou se kreativní týmy, a to jak po scenáristické, tak režijní rovině. Jedná se o souboj žánrů, příběhů a kreativity. Což je dle mého fantastické a patří to na obrazovky České televize,“ říká o svém projektu autor Jan Potměšil.

souboj_serialu_2Souboj seriálů – nový projekt České televize.

Které projekty se utkají o přízeň diváků?

Rodinné seriály zastupují projekty „Babička na inzerát. V režii Zuzany Zemanové vystupují Alena Vránová, Lukáš Vaculík, Lucie Zedníčková, David Kraus, Václav Knop. Jak už název napovídá, v hlavní roli uvidíme tajemnou chůvu, s níž se „nudit nebudete“, autorkami scénářů je samotná režisérka a Lucie Konečná. Soupeřem v prvním semifinálovém kole mu bude pilotní díl seriálu „Sedmerák„. Hrdinu s neobvyklým „handicapem“ s cílem pobavit vás má na svědomí režisér Jakub Kohák na scénář Jana Prušinovského. V seriálu si zahrají Marek Taclík, Gabriela Míčová, Jiří Racek, Hynek Čermák, Jan Ondráček a další.

STALO SE: ČT v sobotu ukončí vysílání reklamy, ředitel znepokojen “neobvyklou rychlostí Rady”

Příznivci sitcomů budou moci zhlédnout pilotní díl plný exotiky s názvem „Ambasáda„, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Vojta Kotek, Petr Čtvrtníček, Táňa Vilhelmová a další vystoupí pod režijní taktovkou Davida Síse, scénář napsal Petr Hudský. Konkurentním projektem bude „Úřad„, na úředního šimla v Brně si posvítí herci Jiří Schmitzer, David Matásek, Václav Neužil, Pavla Tomicová, Eva Leinweberová a jiní. Režie se ujal Tomáš Svoboda, scénář tvoří trojice Petra Kovářová, Tomáš Svoboda a Petr Kolečko.

ZAMYŠLENÍ: Kluk s novinovou čepicí na odpis? Překáží ve sledovanosti Událostí?

V neposlední řadě přijdou na řadu detektivní seriály, prvním je „Cirkus Bukowsky“ Jana Pachla, který je režisérem a scénáristou v jedné osobě. V ponuré detektivce o nečekaném dědictví účinkují Pavel Řezníček, Martin Pechlát, Bob Klepl, Nela Boudová, Vanda Hybnerová a další. O tom, že „žádný zločinec neodolá humoru nadšených detektivů“ má vyprávět seriál „Mazáci„, v režii Milana Šteindlera se představí například Miroslav Donutil, Oldřich Navrátil, Marián Labuda, Petra Špalková, Jan Budař. Scénař napsali Roman Kopřivík a Richard Medek.

radiotv_face_n05

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .