Slovenská UPC vyřadí z nabídky Novu sport a zařadí Slovak Sport s Premier league

nova-sport-651

Slovenská pobočka nadnárodního kabelového operátora UPC končí spolupráci s českým sportovním kanálem Nova sport. Program Novy nahradí tři kanály Slovak Sport TV včetně atraktivní dvojky s přenosy anglické fotbalové souteže Premier League.

Informuje o tom mluvčí společnosti UPC Broadband Slovakia Jaroslav Kolár. „Důvodem je vypršení smlouvy s vysílatelem,“ uvedl stručně Kolár. UPC přitom v minulosti už jednou vyřadila Novu sport, po několika dnech se však obě strany dohodly na nové smlouvě. Pro Novu sport jsou přitom smlouvy s kabelovými operátory klíčové, jelikož poplatky od diváků sledujících vysílání Novy sport na kabelu tvoří značnou část příjmů tohoto sportovního kanálu. Diváci přitom Nově sport neplatí přímo, nýbrž zprostředkovaně, přes svého kabelového operátora.

Zařazení tří stanic Slovak Sportu může znamenat, že společnost UPC už do budoucna s Novou sport nepočítá. UPC je přitom dominantním kabelovým operátorem na Slovensku a tímto krokem tedy Nova sport přichází o stovky tisíc domácností. V satelitní službě freeSAT by UPC Direct ale kanál Nova sport zůstane i v příštím roce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .