Slovenská UPC nevrátí Novu sport do své nabídky

Nova sport se včera vrátila do nabídky největší kabelové společnosti UPC Česká republika. Dohoda obou stran se však netýká slovenského trhu. Slovenská UPC prozatím svou nynější nabídku nehodlá kvůli Nově sport měnit.

upc-logo-budova-651

V nabídce chybí od ledna

UPC Slovensko vyřadila Novu sport ze své nabídky v lednu. V podstatě jde o podobný spor, jaký měly obě strany v Česku. Nova požaduje vyšší platby za svůj sportovní kanál včetně plateb za HD verze svých programů. UPC si na obou trzích našla náhradu v podobě programů Slovak Sport, které po jistou dobu přinášely subjektivně atraktivnější sportovní program než dlouhodobě populární Nova sport.

Zatímco Nova sport je coby český kanál přirozenou prioritou u tuzemských kabelových společností, na Slovensku je situace přece jen jiná. Silnou pozici zde má především skupina Slovak Sport a nyní i Digi sport. Největší kabelový operátor v zemi UPC Slovensko nicméně nemá přístup ke kanálům Digi sportu, ty jsou dostupné pouze u operátora Slovak Telekom.

UPC nepočítá s rozšířením nabídky sportovních programů

Server Mediálne.sk se na případné navrácení Novy sport do nabídky UPC zeptal přímo tiskového mluvčího Jaroslava Kolára. „V nejbližším období neplánujeme rozšíření programové nabídky o další stanice,“ uvedl Kolár, přičemž nekonkretizoval, kdy a zda vůbec se Nova sport v nabídce objeví.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: