Skupina Time Warner postupně navyšuje svůj podíl v mateřské společnosti Novy

cmeAmerický gigant Time Warner postupně získává kontrolu nad společností CME, která vlastní Novu a další televize ve střední a východní Evropě. Time Warner posledně navýšil svůj podíl akcií až na 49,9 procent, ještě před dvěma měsíci přitom kontroloval pouze třetinu společnosti. Navýšení souvisí s finanční pomocí vůči CME.

Jedna z klíčových amerických mediálních skupin by skupinu CME mohla ovládnout již v příštím roce. Díky finanční pomoci totiž získala i předkupní právo na další akcie CME. Time Warner již minulý měsíc zvýšil svůj podíl v CME na 40 procent z předchozích 34,4 %. Vlajkovou lodí skupiny nicméně i nadále zůstává česká společnost CET 21, která provozuje televizi Nova a její doplňkové kanály včetně česko-slovenské verze hudební stanice MTV. Dále CET 21 kontroluje i slovenskou Markízu.

Samotný Time Warner ovládá značnou část amerického trhu televizní zábavy. Mezi nejznámější značky patří filmové kanály HBO a Cinemax, ale například i zpravodajská televize CNN, dětské programy Cartoon Network nebo Boomerang, případně i u nás známé televizní kanály TNT a TCM.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , ,