Skupina Nova v roce 2014 i nadále vévodila televizní sledovanosti

Generální ředitel TV Nova Christoph Mainusch na tiskové konferenci k 20. výročí televize Nova. Ilustrační foto: TV Nova

Generální ředitel TV Nova Christoph Mainusch na tiskové konferenci k 20. výročí televize Nova. Ilustrační foto: TV Nova

Skupina Nova dosáhla celkový podíl na sledovanosti za rok 2014 ve výši 31,98%, což je o dva procentní body více než získaly kanály České televize. Skupina Prima dosáhla podíl 21,55 procent.

Každý divák strávil sledováním jednoho z programů Novy průměrně hodinu denně, což je nejvíce ze všech televizních skupin. Mezi diváky v klíčové cílové skupině 15-54 let, na které skupina Nova cílí programem svých stanic, dosáhla v uplynulém roce v hlavním vysílacím čase podíl 40,76 %. Výsledek celodenního podílu na sledovanosti /share/ v této skupině publika byl 36,18 % v průběhu loňského roku.

Sedm z deseti nejsledovanějších pořadů patří Nově?

Pořady skupiny Nova obsadily v žebříčku deseti nejsledovanějších pořadů – bez zpravodajských a sportovních pořadů – celkem sedm pozic v předmětné cílové skupině. Mezi TOP 500 nejsledovanějšími pořady roku 2014 včetně zpravodajských a sportovních pořadů obsadily pořady skupiny Nova celkem 460 míst. Z pravidelných pořadů nejvíce diváků k televizním obrazovkám tradičně přitahovaly Televizní noviny, které dosáhly průměrného share 42,58 %.

Nejsledovanějším seriálem současnosti na českých obrazovkách zůstala i v roce 2014 Ordinace v růžové zahradě 2, nejsledovanějším denním seriálem byl pak logicky titul Ulice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: