Šéf Jedničky Radan Dolejš odchází z České televize, chce se věnovat „kreativní práci“

dolejsPrvní program České televize už nebude řídit Radan Dolejš, ten se své funkce vzdal ve úterý 1. listopadu. Šéfem ČT1 byl jmenován Milan Fridrich, současný ředitel programových okruhů České televize. Důvody svého odchodu blíže Radan Dolejš nespecifikoval, mluvit lze ovšem mimo jiné o nespokojenosti se sledovaností ČT1, tento okruh zastihnul v minulých týdnech celodenní podíl na trhu nižší než 10%.

Radan Dolejš se vrací „ke kořenům“

Po dohodě s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem končí ve funkci výkonného ředitele ČT1 Radan Dolejš. Od 1. listopadu se řízení tohoto televizního kanálu ujímá ředitel programových okruhů Milan Fridrich. Dosavadní šéf vlajkové lodi veřejnoprávní televize se vrací k vlastní tvorbě: „Vracím se ke svým tvůrčím kořenům a k tomu, co mám nejraději. Chci se opět věnovat kreativní práci na poli zábavy,“ říká Radan Dolejš, který více než rok vedl programový okruh ČT1.

STALO SE: ČT v sobotu ukončí vysílání reklamy, ředitel znepokojen “neobvyklou rychlostí Rady”

Generální ředitel ČT Petr Dvořák včera uvedl, že „je přesvědčený, že Radan Dolejš odvedl při svém působení v České televizi kus poctivé práce„. Radana Dolejše si váží nejen jako televizního profesionála, ale uznává jej i jako člověka s přátelským duchem a kreativního jedince. „Věřím, že jeho odchod z pozice de facto úředníka nám vrátí zpět Radana do pozice tvůrce, který může být pro Českou televizi i do budoucna přínosem,“ prohlásil včera Petr Dvořák. Radan Dolejš vyjádřil vděčnost za možnost pracovat pro televizi veřejné služby a získat tak zajímavé zkušenosti. „Už teď mám v hlavě celou řadu nápadů, kterým bych chtěl vdechnout život,“ dodává Radan Dolejš.

ZAUJALO VÁS: Kluk s novinovou čepicí na odpis? Překáží ve sledovanosti Událostí?

radiotv_face_n05Staňte se přáteli RadioTV.cz na Facebooku, získáte informace dříve, než se objeví na našem webu!

Důvody nikdo nekomentuje, příčinou možná sledovanost

Za působení Radana Dolejše se první program České televize pokusil o několik větších změn ve schématu, za všechny zmiňme přesun Událostí v regionu na ČT24 a reprízy československých seriálů v podvečerním čase. Nakonec se však vrátilo vše tak, jak bylo před jeho příchodem. Radan Dolejš prosadil taktéž neúspěšnou talk-show Pokondr Live, která je už od svého začátku silně kritizována. V některých dnech pak první program České televize klesnul pod hranici 10% při celodenním podílu na trhu.

PRŮZKUM: Změnu ředitele ČT postřehlo 86%, Události jsou prý nevyvážené, změna není aktuální

Vedení ČT1 je od 1. listopadu pověřen Milan Fridrich, nynější šéf programových okruhů České televize. Do svého říjnového jménování působil v ČT jako výkonný ředitel Nových médií. V posledních 6 letech je jeho jméno spjato s Českou televizí, zde začínal v roce 2005 jako šéfeditor ČT24. Postupně pracoval jako pověřený a později i řádný ředitel zpravodajství, aktuální publicistiky a sportu. Od srpna 2010 vedl Nová média ČT.

K TÉMATU: Do ČT se vrací Zdeněk Šámal, Milan Fridrich povýší na šéfa programu

ct_velke

Ilustrační fotografie, zdroj: Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .