Satelitní služba Antik SAT odložila start o několik týdnů, avizovanou nabídku hodlá rozšířit

V tomto týdnu měla na českém a slovenském satelitním trhu zahájit komerční provoz nová satelitní služba. Antik SAT hodlá jako první na trhu kombinovat příjem programů ze satelitu a internetu pomocí jednoho přijímače.

satelit-651

Start se odkládá, nový termín zatím nebyl uveden

Ostrý start této služby na Slovensku byl však o několik týdnů odložen, přestože provozovatel už několik týdnů testuje vysílání jednotlivých programů na pozici 16 st. východně na satelitu Eutelsat 16A. Provozovatel tvrdí, že nestihl dojednat část smluv s jednotlivými televizemi. Alespoň tak se vyjádřil manažer společnosti pro web Živé.sk.

Na satelitních transpondérech postupně přibývají programy, které budou součástí naší nabídky. I přesto jsme se rozhodli odložit komerční start služeb o několik týdnů z důvodu lepší připravenosti služby pro klienty,“ potvrdil webu Blaas.

Služba měla odstartovat koncem loňského roku, nyní jde o druhý odklad

Živé.sk ale připomíná, že společnost Antik původně avizovala spuštění služby do konce loňského roku, později přesunula start na konec března 2015. Potenciální klienti by nicméně měli dostat širší nabídku programů než bylo původně uvedeno. Ani v tomto případě není operátor konkrétnější.

Antik SAT hodlá oslovit příznivce placené satelitní televize s cenovou nabídkou kolem devíti eur měsíčně. Zároveň chce cílit i na nespokojené klienty konkurenční platformy Skylink, která místo dlouhodobě inzerované satelitní televize zdarma účtuje svým klientům servisní poplatek ve výši 2 eura měsíčně. Antik hodlá všem klientům zpřístupnit nejnižší programovou nabídku už za 99 eurocentů.

Společnost zároveň připravuje expanzi své služby i na český trh. Spuštění české verze se očekává v průběhu letošního podzimu. Pokud by východoslovenská společnost skutečně expandovala i do ČR, stala by se čtvrtou zdejší platformou. Vedle značek Skylink/CS Link působí na českém trhu ještě platformy Digi TV a freeSAT.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: