Regionální síť 8 začlení do své sítě i vysílač Cukrák

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací posiluje své pokrytí i programovou nabídku. Jižní část Prahy a Středočeského kraje pokryje signál z nového vysílače umístěného na Cukráku. Do nabídky se dostane i Regionální televize.cz.

Vysílač Cukrák, foto: České Radiokomunikace

Vysílač Cukrák, foto: České Radiokomunikace

Regionální síť s pokrytím 57 procent obyvatel

V Čechách a na Moravě zajišťuje pokrytí Regionální sítě 8 celkem 16 DVB-T vysílačů. Signál pokrývá 57 % obyvatel České republiky. Od října letošního roku se do nabídky zařadí Regionální televize.cz a bude zde vysílat společně s Noe TV, Sport 5, Slovak Sport 2, Óčkem Expres, Mňam TV a stanicí Barrandov Muzika.

Díky novému vysílači a změnám v technických parametrech můžeme zlepšit pokrytí Regionální sítě 8 zejména ve Středočeském kraji. Jsme velmi rádi, že se programová nabídka rozšiřuje o další televizní stanici,“ říká ředitel regulace a strategie Radiokomunikací Marcel Procházka.

Prostor pro nové televize v DVB-T se vyčerpává

Radiokomunikace v tiskové zprávě zdůrazňují, že jejich kapacita v rámci celoplošných multiplexů je zcela vyčerpána a Regionální síť 8 je poslední z DVB-T multiplexů provozovaných Radiokomunikacemi, kde ještě lze najít určitý prostor pro nové televize. „Vysílatelům, kteří chtějí využít pozemní vysílání, můžeme nabídnout prostor právě pouze v Regionální síti 8,“ dodává Procházka s tím, že tato situace by měla přetrvat až do nástupu DVB-T2.

Česká republika je unikátní tím, že většina domácností stále upřednostňuje terestrický příjem před kabelovou televizí nebo satelitem. V jiných evropských zemích se přitom podíl diváků na DVB-T snižuje. Například, na Slovensku přijímá televizi na běžnou anténu pouhých 10 procent domácností.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .