Publikum si o víkendu vybírá, důkazem je i měnící se nedělní sledovanost

Nedělní večery jsou dlouhodobě konkurenčně nejvytíženější. I proto je tak náročné pro televizi Prima udržet si publikum, které přilákala s prvním dílem nového seriálu Vinaři. Publikum mírně ubývá a přechází k jiným titulům.

Osazenstvo seriálu Vinaři, foto TV Prima

Osazenstvo seriálu Vinaři, foto TV Prima

Prima potřebuje překonat sama sebe

Rekordní hodnoty směrem ke hranici dvou milionů diváků Prima neuhájila ani v druhém, ani třetím týdnu, v němž vysílala svůj seriál Vinaři. Její předchozí ztráta publika však nebyla tak výrazná jako mezi prvním a druhým dílem. Třetí díl přilákal publikum na úrovni 1,2 mil. diváků starších patnácti let. V tomto kontextu zaujalo i rostoucí publikum dvou dalších původních seriálů, které Primě v neděli přímo konkurují.

Novácká Kriminálka Anděl poprvé překročila milionovou hranici a cyklus Nevinné lži na ČT 1 se dostal nad 600 tisíc diváků, což lze alespoň zčásti považovat za úspěch. Horší by bylo, kdyby trend směřoval pod 400-tisíc, jak zprvu hrozilo.

Nedělní české filmy na Nově Cinema mají na víc

Zajímavé je, jak se daří nedělním filmům na Nově Cinema. Skupina Nova po fenomenálním úspěchu prvního dílu Vinařů přišla s původními českými filmy v neděli večer, jen aby oslabila přimáckou novinku. Část diváků se jí zřejmě skutečně povedlo odlákat, nicméně nedělní filmy oslovují jen něco málo přes 200 tisíc diváků a podíl na publiku se pohybuje v jednotkách procent. Jejich potenciál mohl být určitě vyšší.

Zásluhu na přesunech nedělního publika má z větší části Česká televize, která se právě zvedá s cyklem Nevinné lži a v posledním týdnu tomu právě pomohla i sama Nova se seriálem Kriminálka Anděl, který konečně přilákal početnější publikum. Vzhledem k vysokým investicím do původní tvorby je však i jeden milion diváků málo.

Na druhou stranu, nedělní sledovanost je plná nečekaných zvratů a překvapení. Bude zajímavé sledovat, jak se divácké podíly přeskupí v nejbližším posledním večeru týdne.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: