Problémy televize Pětka se prohlubují, zastavuje veškerou výrobu

petka-tv-logoNejmladší celoplošná televize Pětka od tohoto týdne zastavila veškerou výrobu svých pořadů. Ve vysílání se tak neobjevují už ani premiérové studiové pořady a televize vysílá jen reprízy. Navíc hrozí rozpad produkčních týmů a ve hře je i dočasné přerušení vysílání nebo přechod na neustále se opakující promo smyčku.

Situace je kritická

Televize Pětka od svého startu nemá na růžích ustláno. Původně měla za sebou silného investora Luboše Měkotu, kterému ale stát obstavil majetek. Začínající projekt tak záhy přišel o investora a vedení televize Pětka místo investic do rozvoje muselo řešit především to, zda nová televize bude mít za co vysílat. Jak už informoval server Digizone.cz, situace začíná být kritická. Produkční týmy už nedostávají od televize peníze na výrobu pořadů a dokonce došlo už i na studiové pořady. Televize Pětka byla nucena kvůli chybějícím financím úplně zastavit výrobu všech pořadů a vysílá jen reprízy.

Tím to ale nekončí. Ve hře je i úplné zastavení vysílání, které by se v praxi projevilo tak, že televize by najela pouze na dvouhodinovou promo smyčku. Ta by ve vysílání rotovala až do odvolání. Televize by tak záhy přišla o svůj podíl na publiku, který činí v některých částech dne až půl procenta. Přerušení vysílání by tak mohlo mít vážné následky.

Novým investorem je Jaromír Soukup nebo František Savov

Televize už sice našla nového investora. Novým majitelem by měl být jeden ze dvou známých mediálních podnikatelů – buďto majitel vydavatelství Mladá Fronta František Savov (vydává například ekonomický denník E15, nemá ale nic společného s deníkem Mladá fronta Dnes), a novým majitelem může být i mediální magnát Jaromír Soukup. Ať už je novým investorem kdokoliv, zatím neposlal do televize Pětka žádné peníze. I proto bylo vedení této firmy nuceno zastavit veškerou výrobu.

Management televize prý ani neví, zda nový majitel platí Českým Radiokomunikacím za šíření signálu televize. Pokud by Pětka za své vysílání neplatila ani Radiokomunikacím, hrozilo by jí úplné přerušení vysílání v multiplexu 3, a tudíž by přišla o ty diváky, kteří ji mají naladěnou na set-top-boxech.

RECENZE: Dvanáct hodin s televizí Pětka: obětoval jsem část duševního zdraví

petka-plakat-bartosova-bocanova

České Radiokomunikace v minulosti nespěchaly s vypnutím neplatících klientů

Podle našeho názoru ale vysílání nemusí být bezprostředně ohroženo. České Radiokomunikace v minulosti nechaly některé klienty vysílat i na dluh. Lifestylová televize Public tak za celou svoji existenci nezaplatila za vysílání v multiplexu 3 u dceřiné společnosti Radiokomunikací téměř žádné peníze a zanechala po sobě dluh ve výši několik desítek milionů korun.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: