Primu překvapivě opouští její programový ředitel Gordon Lovitt

prima_velkePo více než dvou letech dnes opustil českou komerční dvojku její britský programový ředitel Gordon Lovitt. Prozatímního vedení programového oddělení Televize Prima se ujal generální ředitel televize Marek Singer. Programové směřování televize by to ale nemělo zásadně ovlivnit. Překvapivé ale je, že Prima nemá za Lovitta okamžitou náhradu.

O změně na postu programového ředitele televize informoval Filip Sychra z tiskového oddělení televize. Řízení programové sekce dočasně převezme generální ředitel Marek Singer, který ale nemá s vedením programu celoplošné televize prakticky žádné profesní zkušenosti. Před příchodem do televize totiž působil v nesouvisejícím oboru.

Chtěl bych Gordonovi poděkovat za jeho přínos ke stabilizaci programového schématu Primy i za šťastnou volbu při výběru programových pilířů Prima COOL,“ řekl Marek Singer „Po dvou a půl skvělých letech na Primě se vydávám za novými výzvami. Jsem rád, že se tak děje v době, kdy se Prima i Prima COOL těší velmi dobrému zdraví. Jsem přesvědčen, že Prima může na své cestě kupředu stavět na současných úspěších, a přeji této stanici do budoucna vše nejlepší,“ komentoval svůj odchod Gordon Lovitt.

Ani jedna ze stran nezveřejnila důvody odchodu, prozatím se neobjevily ani „zaručené“ informace ze zákulisí. Podle formulace tiskového prohlášení to ale vypadá, že Lovitt odchází na vlastní žádost, zřejmě kvůli lepší nabídce odjinud. Nedobrovolný odchod by byl totiž v současnosti málo pravděpodobný. Prima momentálně úspěšně drží krok s Novou díky mezinárodnímu licencovanému formátu talentové show Česko Slovensko má Talent. Daří se i druhému programu Prima Cool, byť je to za cenu neúměrně vysokých programových investic, zvláště do seriálů a filmů ze zahraničí.

Autor článku:

Komentáře (10)

 1. kulisara

  …a pak byla okázalá žranice na počest odchozího šéfa a všichni se dokola měli dobře ;-)PS: hlavně na odchod mnoho vékohubných frází..to nesmí nikdy chybět.., to je jako v každém emerickém filmu nutnost patriotizmus a emerická vlajka pokud možno na každým rohu…;-)

 2. Barka

  Oni ti pitomci v Americe čumí na vlajku i při jakýchsi párty . I když význam tohoto
  slova mě uniká. Tak jestli bude Prima stavět na nynějších ůspěších, tak Pámbu s náma.
  O Prima Cool netřeba nějak filozofovat. Tam je pilíř zcela zřetelný. Také je dobré
  srovnávací měřítko s Novou. To je teda ůroveň.

  1. Leoš Zajíček

   Neznat ani základní pravidla českého pravopisu – spíš to je úroveň. Ů na začátku slova už jsem hodně dlouho neviděl. :-)

  1. Maxx

   A to mě ne, protože to je asi jediná naše televize, která za něco stojí. Pořady a i české verze světových show jsou nejlepší v Česku na Primě a spolu s Cool, což je jediný digitální kanál, který nestaví svůj program na reprízách starých seriálů, ale naopak nabízí to nejlepší z nejnovějších amerických seriálů, jsou kanály Primy nejlepší i co do akviziční tvorby. Jsi asi nějaká náročná, Prima je spíš na českém trhu takový malý zázrak. Možná by jsi mohla místo toho čučení na Novu vzít do ruky tu učebnici české gramatiky, jak tu už bylo zmíněno.

 3. Barka

  Ubezpečuju tě , že v gramatice mě jen tak nechytíš, ale na těchhle diskusích ji
  nemám vůbec důvod používat. To , že jsi schopný polykat blaf , je v této době
  naprosto normální a vůbec nevybočuješ z řady. Když se to dobře okecá, je stádo schopné spolknout všechno a to platí jak u audia, tak u videa. Podobnou úroveň míval
  německý „buntes“. No a pokud jsi tak nadšený příznivec komerční TV , tak je to jen
  tvoje věc. Daleko s tímhle uměním nedojdeš. Schválně jsem se podíval na program toho
  zázraku a je to marné. Ještě tě ubezpečuji , že Novu vůbec nepouštím a Primu jen
  někdy na VIP s paní Gottovou. To je také takový malý zázrak a dobře se bavím.
  Holt, některé TV nejsou pro dospělé.

  1. xsc

   Sledovat Primácké VIP s Gottovou (i s tou druhou), to je velmi svérázný druh masochismu :-)

 4. Maxx

  Jsem mladej člověk a mám rád reality show a kvalitní americký seriály a věř tomu, že se za to nestydím. Proto je Prima pro mě nejsledovatelnější. Někdy ale chytnu i trochu chuť na alternativní tvorbu, takže si rád pustím nějaký povedený snímek z filmovýho klubu na ČT. Ale jinak máš pravdu, komerce mi určitě nevadí a to ani v hudbě. Možná jsem jen součást tupýho stáda, ale mě to tak baví. Jestli tobě komerční tv vadí, tak to pak je v pořádku. Myslel jsem jen, že si hraješ na znalce a pak sleduješ doma tu největší stoku, kterou je Nova. Ta totiž i tu komerci dělá špatně.

 5. Barka

  Neměl jsem v úmyslu se tě nějak dotknout , ale stádo existuje a ve všem. Nejsem
  žádný znalec TV , ale rozpoznám blaf od kvality. Raději si pustím jeden dobrý film ,
  dejme tomu i na Primě , než denně polykat hodiny hovadin. I na Primě je něco, ale
  je toho tak zoufale málo a zbytek komerce, že nemůžu než nad těmito TV sprásknout ruce. Novu ani za TV nepovažuji , jediná Tv , která mě nikdy nezklamala je Eurosport.
  Také nevím, proč by ses měl stydět, tvůj názor je tvůj a já mám jiný. Poslouchám
  35 let rockovou hudbu a slyšel jsem toho dost a klidně si pustím Čas nebo Petrov a
  bludy o socpopu mám v pr. Jsou to moje uši. Kritizoval jsem Talenty a podobné a jsem
  na tyto zmatky alergický a to jsem také napsal.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: