Prima se pochválila dabingovým oceněním v prestižních Cenách Františka Filipovského

V letošním jubilejním 20. ročníku Cen Františka Filipovského v Přelouči se skupině FTV Prima podařilo proměnit dvě ze sedmi nominací. Nejvyšší ocenění získala Prima za překlad a úpravu šesté série Teorie velkého třesku a cenu diváků za výkon Saši Rašilova v seriálu Dexter.

prima-cool-651

Letos získala Prima nejvíce nominací ve své historii

V letošním ročníku se Primě podařilo získat nejvíce nominací v historii, a to celkem sedm – nejlepší ženský herecký výkon – Eliška Balzerová v seriálu American Horror Story; za mimořádné dabingové zpracování hodnotného audiovizuálního díla – seriál Teorie velkého třesku; za nejlepší překlad – seriál Doteky osudu I a seriál Teorie velkého třesku VI; za nejlepší zvuk – seriál American Horror Story I a film Kurz sebeovládání; za mimořádný dětský herecký výkon – Jindřich Žampa za film Kouzelný strom.

Ze sedmi nominací nakonec FTV Prima získala ocenění dvě. Odborná porota nejlépe ohodnotila překlad seriálu Teorie velkého třesku VI (překlad Petr Finkous, úprava Michal Michálek), který tak získal Cenu Jednoty tlumočníků a překladatelů za mimořádnou kvalitu překladu a úpravy dabovaného audiovizuálního díla. Druhé ocenění, Cenu diváků za nejlepší výkon nebo dílo v dabingu, si odnesl Saša Rašilov za roli Dextera Morgana v kultovním seriálu Dexter.

Oba seriály jsou stále k vidění na Prima COOL. Premiérovou osmou řadu Dextera bude mužský kanál Primy vysílat od 12. října, seriál Teorie velkého třesku VI mohou diváci vídat od pondělí do pátku ve 21:50.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: