Prima investuje do schématu nejvíce ve své historii, dominují VyVolení a Mareš

pohlreich

Televizní skupina Prima vchází do boje s řadou osvědčených formátů, připravuje však řadu velkých novinek. Hlavní formátem nadcházející sezóny je beze sporu reality-show VyVolení, která promluví do programu dvou stanic. Martin Konrád na čtvrteční tiskové konferenci poděkoval vedení, to se nechalo přemluvit a investovalo do schématu nejvíce v historii jedné televizní sezóny Primy.

Velké finanční prostředky totiž má na svědomí spuštění dvou programů ve vysokém rozlišení, reality-show VyVolení a řada dalších projektů. Televizní skupině Prima nelze upřít velké ambice. VyVolení obsadí obtížný slot v úterý a čtvrtek, půjdou tak v přímé konkurenci Ordinace v růžové zahradě II. Cílem skupiny Prima je udržet výsledky loňského podzimu.

Konrád: „Nový free-to-air kanál by byla sebevražda“

Ředitel FTV Prima Martin Konrád v úvodu tiskové konference upozornil, že nový kanál tento rok Prima rozhodně spouštět nebude: „V tuto chvíli spouštět nový free-to-air kanál by se rovnalo ekonomické sebevraždě.“ Podle něj spuštění volně šířitelného kanálu nedává smysl, divácké spektrum má skupina kanálů řád pokrytí. Ostatně ilustrovat to má níže přiložený graf. Změna značky zpět na Primu odkazuje mimo jiné na fakt, že diváci prý stejně kanál pojmenovávali Prima a ne Prima family.

Nový claim hlavní Primy zní „Hvězdy jdou mezi vás„, z tohoto tematicky vychází grafické identy znázorňující hvězdy mezi diváky v rozličných situacích. Motto letošního podzimu pak zní „Nechte se naladit“.

prima_positioning

VyVolení nejen na hlavní Primě, obsadí též Primu Love

Hlavním trhákem podzimního programového schématu mají být VyVolení. Jak uvedl ve čtvrtek Petr Vladyka, ne náhodou návrat značky Prima jde ruku v ruce se znovunasazení reality-show VyVolení. Moderátorské obsazení je již známé, Tereza Pergnerová již počtvrté bude hlavní tváří. Doplní ji Libor Bouček (který v minulosti již VyVolené moderoval), Agáta Prachařová (Noční show) a Pavel Cejnar (reportér).

S VyVolenými se budeme setkávat zhruba v 19:30 ve Zprávách z vily (moderují Tomáš Kraus, Monika Zajícová), poté v úterý ve 20:15 proběhne Zučtování, ve čtvrtek Výzva a v pátek Duel. Noční show je v plánu v neděli. Speciální rekapitulace VyVolených proběhne v sobotu po 18. hodině. Sestřihy z vily nasazuje Prima love na každý den (mimo neděli) po 21. hodině.

vyvoleni

Podzimní schéma začíná nabíhat už v půlce srpna

Televize Prima byl sdílná co se týče nasazení nových formátů, tajemstvím zůstává jen start VyVolených a Česko Slovensko má talent. Od 12. srpna zahájí další sezónu Cesty domů II (římská dvojka odkazuje na nové zaměření seriálu, z nemocničního prostředí se dějová linka přesune do právnického).

Top Star magazín se již nebude vysílat ve středu, nýbrž v pondělí ve 21:45 a novou moderátorkou bude Iva Kubelková. Leoš Mareš se stává moderátorem pořadu QI (předlohou je formát BBC, zkratka odkazuje na „Quite Interesting“ – „Docela zajímavé“), pravidelným hostem bude Patrik Hezucký, do panelové show budou chodit známé osobnosti, například Halina Pawlowská, Ondřej Hejma, Adéla Banášová, Zbigniew Czendlik a jiní. Natáčení proběhne 6. a 7. srpna, první díl nasadí Prima na středu 14. srpna od 21:45.

qi

Novým formátem jsou Křižovatky života, celkem 40 dílů se bude vysílat v úterý a čtvrtek ve 21:45, první díly nicméně dostanou prostor už ve 20:15, kdy je posléze posunou VyVolení. „Premiérový pořad Křižovatky života přináší na obrazovky Prima family reálné příběhy obyčejných lidí. Uvidíte rodinné příběhy, které se mohou týkat i vás nebo vašich blízkých,“ prozradila TV Prima a dodává: „Křižovatky života budou sledovat celý průběh událostí od počátku až k jejich vyřešení nebo konci. Ne každá životní situace má svůj happy end. Pokud jste si prošli nebo právě procházíte podobnými situacemi, možná vám pomohou podívat se na problém z jiné perspektivy. Ve čtyřiceti epizodách budete svědky například toho, jak mladá dívka hledá své biologické rodiče, exmanžel-kriminálník vyhrožuje své ženě a dítěti, čtrnáctiletá dívka zmizí z mládežnické ubytovny, rodiče jsou podezřeni z pronevěry a mnoho dalších, pohnutých osudů.“

Pokračuje Show Jana Krause, sobotní Prima kino se přejmenovává na Superbiják, snahou je posílit filmový slot. Těšit se diváci mají na filmy Alenka v říši divů, Čarodějův učeň, Robin Hood, Princ Perise: Písky času a další.

superbijak

Nedělní slot je na podzim spjat s Česko Slovensko má talent, v další řadě po boku Lucie Bílé a Jara Slávika v porotě usedne Leoš Mareš. Velkou novinkou je zařazení nové relace Odpolední zprávy, ve všední dny v 17:40 se uvede relace s odlehčenějším charakterem a pozitivními zprávami. Nemá se jednat o obsahově stejné zprávy s večerní relací. „Nová relace Odpolední zprávy bude ale odlišná od té večerní. Výrazně větší prostor dostanou lehčí témata, zábava a informace ze společnosti. V moderování dvacetiminutové relace se budou střídat nová mladá dvojice Monika Leová a Tomáš Drahoňovský se Sandrou Parmovou a Romanem Fojtou,“ doplňuje Prima. Rekonstrukcí prošlo též studio zpráv Primy.

Obměnou projde úspěšné Prostřeno, na jaře sklidila relace průměrný share zhruba 25%. Soutěžící budou muset vařit o jeden chod navíc a k tomu musí plnit speciální úkoly.

Velkým lákadlem má být nová show Zdeňka Pohlreicha „Vaří celé Česko„. „V nové a výjimečné kuchařské live show Vaří celé Česko budete moci v několika epizodách vyzkoušet spolu se Zdeňkem pokaždé tříchodové menu, a to v průběhu 60 minut. (…) Do každého dílu si Zdeněk pozve hvězdné hosty, kteří budou vařit s Vámi. Navíc se v průběhu vysílání Zdeněk spojí přes internet přímo s některým divákem, kterému bude po dobu natáčení radit a sledovat, jak si vede. Ingredience, které budete na přípravu pokrmu potřebovat, budou k dispozici týden před natáčením na webových stránkách pořadu, ale také je uvidíte na našich televizních obrazovkách.“ Show Cookalong je úspěšná live show. Nejvýznamnějším představitelem této show v Anglii je Gordon Ramsey.

Spekulovalo se, že by se na podzim měl Zdeněk Pohlreich objevit ve dvou pořadech. Petr Vladyka k tomuto uvedl: „To, že jsme teď prezentovali formát Vaří celé Česko neznamená, že pořad ‚Ano, šéfe!‘ končí.

prima_podzimPrima COOL nad zlato: Přesun Partičky

Prima COOL nechala své diváky v průzkumu zvolit si nový slogan, ten zní „Cool nad zlato„. Na podzim se zde přesouvá pořad Partička, vysílat se bude tradičně v pondělí okolo 22. hodiny. Stanice si slibuje rozšíření stávající fanouškovské základny. V pondělí pokračuje Pekelná výzva (původně vysíláno ve středu). Oba pořady startují s premiérovými díly 19. srpna, od září se mají diváci těšit na třetí řadu seriálu Živí mrtví.

Úterý zve na premiéry Top Gearu, sedm dílů pořadu BBC doplní i jeden speciál s automobily Jamese Bonda, uveden bude na Štědrý den. Středa nabídne Ross Kemp, z Afghánistánu. Okolo 22. hodiny bude úterý a středa patřit akvizici Lovci duchů. Chybět nebudou ani přenosy Ligy mistrů vždy v úterý a středu.

cool_particka

Nedělní večery patří v září seriálu Spartakus: Pomsta, později jej vystřídá sedmá série Dextera. Z víkendového odpoledne mizí show Vítejte doma, která se přesune na Primu love.

Neméně zajímavé bude rovněž odpolední vysílání Primy Cool. V 17:00 nastupuje oblíbený sitcom Jmenuji se Earl a v 17:40 už obrazovky budou patřit seriálu Ztraceni s původním dabingem (TV Nova). Víkendová poledne vyplní premiéra francouzské verze Pevnost Boyard.

Od září končí reality-show Kdo přežije, kterou nahradí dokumentární série stanice Discovery „Bořiči mýtů“.

cool_schema

Prima love: Spojuje nás

Chceme odstranit vnímání stanice Prima love jako čistě ženské stanice,“ řekl Petr Vladyka, programový ředitel FTV Prima. Proto dochází ke změně barvy. Diváci na webu prima-love.cz umisťují svoje fotky na zadaná témata, z nich vytvoří stanice svou novou grafiku. Tu zaštítí slogan „Spojuje nás“. Mimo již uvedené VyVolené slibuje schéma velké změny.

V 18:00 uvede pořad „Vítejte doma“, následuje „Máte doma uklizeno“ a sitcom „Jak jsem poznal vaši matku“. Osmá hodina večerní přinese v pondělí pokračování „Božských dortů od Markéty“ a „Fantatistické bonbóny“. Pokračují „Nejšílenější úchylky“. Osmou hodinu věnuje Prima love akvizicím, konkrétně Sběratelé kostí, Sherlock Holmes: Jak prosté a Castle na zabití.

Prima love slibuje též kontroverzní pořad Gigolové. „Gigolové jsou první reality show, která ukazuje necenzurovanou podobu života gigolů v Las Vegas. To, co pro ně znamená práce, je pro jejich klientky čistým potěšením. Provokativní televizní série sleduje příhody obyčejných mužů s neobyčejným povoláním.“

love_schemaPrima ZOOM: Vítěz digitalizace

Skupina Prima se pochválila úspěchem kanálu Prima ZOOM a označila stanici za „Vítěze digitalizace“, důvodem je největší share po dvou měsících ze všech vznikajících stanic za dobu digitálního vysílání. V září pozve na série „Co se děje v trávě“, „1000 míst, která musíte vidět, než zemřete“ a další. Navíc Prima ZOOM je mediálním partnerem řady zajímavých akcí, nedávno to byla Pražská muzejní noc, Věda prochází žaludkem a další.

Kampaň k tematickému i časovému rozšíření Prima ZOOM získala ocenění „Nejlepší vizuál května“ v hodnocení týdeníku Marketing a Media. Zopakovala tak úspěch kampaně k únorovému startu kanálu. Redakce ocenila především čistý a jednoduchý vizuál propojený na televizní obsah. Úspěch je o to větší, že návrhy vznikaly takzvaně „in-house“.“

zoom_schema

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .