Prima dnes představí svůj nový filmový kanál Prima MAX

Televize Prima připravila na dnešní odpoledne tiskovou konferenci, kde představí podrobnosti k novému filmovému kanálu Prima MAX. Zaměření bylo potvrzeno ještě před konferencí a definitivní je i název nového programu.

Podzimní identy TV Prima 2015, Foto: TV Prima

Podzimní identy TV Prima 2015, Foto: TV Prima

Český trh bude mít díky televizní skupině Prima další volně vysílající filmový kanál. Nova Cinema a Kino Barrandov dostanou novou konkurenci, kterou budou moci uživatelé sledovat na běžnou anténu. Podrobnosti o tom, kde bude televize Prima MAX vysílat a jaké konkrétní snímky přinese budou odhaleny na dnešní tiskové konferenci symbolicky v žižkovské televizní věži.

Počet zájemců o celoplošné vysílání na běžnou anténu přesahuje počet volných programových pozic. Skupina Prima má i přesto několik možností kam svůj nový program umístit. Může dojít k začlenění do Regionální sítě 8 Českých Radiokomunikací, jež pokrývá 57 procent populace.

Kde by mohl vysílat nový kanál Primy? Celoplošné multiplexy jsou plné

Prima Pokud se televize Prima skutečně rozhodne spustit svůj pátý celoplošný kanál, bude muset urychleně řešit problém s možným pokrytím. Celoplošné multiplexy jsou totiž plné a poslední volný prostor je v regionálních sítích. I přesto má Prima několik možností, kam svůj nový kanál umístit, případně může přeskupit programové pozice svých existujících stanic. Přinášíme hypotetické varianty.

Může se zařadit i do celoplošné sítě 2 nebo 3 s vyšším pokrytím, pokud si vymění programovou pozici s některým ze stávajících kanálů – například s dokumentární Primou ZOOM, která má užší cílovou skupinu.

Definitivní název a zaměření nového kanálu televize Prima prozradila serveru Mediář.cz Jette Nygaard-Andersenová čerstvá šéfka volně vysílajících televizí, rádií a digitálních aktivit v Pobaltí, Česku a v Bulharsku švédské mediální skupiny MTG.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,