Prima COOL nasadí v premiéře sitcom Scrubs z medicínského prostředí

scrubs

Diváci televize Prima COOL se dočkali, stanice od poloviny prosince nasazuje do hlavního vysílacího času premiéru amerického komediálního seriálu Scrubs. Tento kultovní titul byl dlouhodobě v České republice očekáván, ačkoli se v Americe vysílal již od roku 2001, dočkal se devíti sezón a měl v zahraničí velkou sledovanost, tuzemští diváci o něj byli ochuzeni. Příznivci komediálního žánru se mohou na první díl v pondělí 10. prosince. Sitcom Scrubs: Doktůrci dostane prostor v prestižním čase ve 21:50.

Prima COOL přinese českým divákům premiéru komediálního seriálu Scrubs, dostane současně přídomek „Doktůrci“. Slůvko „Scrubs“ v sobě skrývá slovní hříčku. V angličtině má hned několik významů, k seriálu se vztahují především dva – doktorský plášť a skupina nováčků. A právě o nováčky jde v seriálu především. Příběhy začínajících lékařů mohli poprvé zhlédnout už v roce 2001 diváci americké televize NBC, původně měla ale sitcom vysílat ABC, která dílo produkovala.

NENECHTE SI UJÍT: Seriály: Scrubs – mladí lékaři baví

Situaci okolo seriálu zkomplikovala stávka scénáristů v roce 2007, sedmá série se dočkala jen 11 dílů a stanice seriál ukončila. Jenže sitcomu Scrubs se nakonec ujala právě ABC a odvysílala ještě dvě série, ty jsou ovšem považovány již za méně povedené. Hlavním hrdinou tohoto sitcomu a zároveň vypravěčem příběhu je lékařský praktikant – internista – John „JD“ Dorian, se svým kamarádem Turkem, chirurgickým praktikantem, se dostávají do nemocnice. Dílo má značný úspěch také v Německu, kde jej vysílá stanice ProSieben.

Prima COOL nasadí první díl „Scrubs: Doktůrci“ v pondělí 10. prosince ve 21:50, v programu nahradí po skončení 4. série sitcom Jak jsem poznal vaši matku. Reprízu v původním znění s titulky nasadí stanice následující den po půlnoci. Důvodem pozdního nasazení reprízy v původním znění je patrně nezájem diváků o seriály s titulky, což je poměrně překvapivé (původně byly reprízy v anglickém jazyce vysílány okolo 15. hodiny). Vysílat se bude tradičně od pondělí do čtvrtka. Celkem byly natočeny 182 epizody (9 sérií), jednotlivé díly mají lehce přes 20 minut. 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .