Přichází další dětský kanál ve slovenštině Ťuki, prozatím bude jen u jednoho operátora

Slovenská televizní skupina JOJ, která do značné míry ovlivňuje i mediální dění v České republice, chystá další dětskou televizi. Po nedávném spuštění programu RIK se v červnu objeví na trhu kanál Ťuki.

tuki-screen-651

Šestý kanál skupiny Joj

Celkově půjde již o šestý kanál televizní skupiny Joj, vedle hlavního programu, mužské stanice Plus, ženského kanálu Wau a doplňkových stanic Senzi a RIK. Zajímavé je, že v rámci křížového proma se ve vysílání Joj objevují upoutávky pouze na programy Plus a Wau. Další tři kanály jsou jakoby mimo portfolia, byť jinak patří do skupiny.

Podle informací slovenských médií by nový kanál měl být vyvíjen pro potřeby jediného operátora. Tím operátorem má být Slovak Telekom, který se v rámci svých televizních služeb pokouší o exkluzivní obsah. Před rokem exkluzivně nabízel sportovní kanál Slovak Sport 2 s přenosy fotbalové Premier league, nyní má ve svém portfoliu kanály Digi sport, které rovněž nejsou součástí nabídek konkurenčních společností.

Tahákem mají být kultovní animované seriály a čtení pohádek

Projekt Ťuki už má i svůj web, kde avizuje například původní vzdělávací pořad s písničkami, čtení pohádek před spaním v podání známých slovenských herců a několik známých animovaných seriálů.

Příchod nové dětské stanice na trh je poměrně překvapivý, jelikož kanál Ťuki vstupuje do vysoce konkurenčního prostředí. Vedle zmíněné sesterské stanice RIK totiž na trhu zprostředkovaně působí dětský kanál České televize, nový kombinovaný program Barrandov PLUS a v určité míře i program TV Písnička, který by ještě stále měl být k dispozici kabelovým operátorům. Řada poskytovatelů placené televize přináší i atraktivní Disney Channel případně CS mini.

Na druhou stranu, Ťukí je pouze druhým dětským programem, který bude vysílat na základě slovenské licence, a tudíž musí být plně lokalizován do slovenštiny. To může být významná konkurenční výhoda, jelikož ostatní dětské stanice mluví česky.

Expanduje Ťuki do České republiky?

I přes exkluzivitu u Slovak Telekomu nemusí být vyloučena expanze kanálu Ťuki do České republiky. Dohoda o exkluzivitě by se totiž neměla týkat českého trhu. Na druhou stranu je otázkou, nakolik by slovenský dětský program mohl být atraktivní pro české operátory.

Provozovatel nicméně počítá s duálním zvukem, tedy část produkce může být k dispozici i v češtině, pokud si divák navolí originální stopu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: