Premiéra seriálu Doktoři z Počátků se Nově povedla

doktori-z-pocatku-foto-lenka-hatasova-800První díl letního seriálu Doktoří z Počátků vidělo v úterý večer téměř 2,3 mil. diváků starších 15 let. Původně letní výplň programu tak odstartovala pro Novu více než nadějně. Podíl na trhu přesáhl 54 procent. Druhý díl se objeví na obrazovce dnes večer.

Letní přestávka hlavních seriálových projektů televize Nova umožnila nasadit do časového slotu Ordinace v růžové zahradě nový projekt – Doktoři z Počátků. Premiéra dosáhla vyšší sledovanost, než obvykle dosahuje Ordinace. Nova informovala, že první díl shlédlo 2,28 mil. diváků starších 15 let a ve všech věkových skupinách to bylo dokonce 2,357 diváků. I v cílové skupině nad 15 let je to ale pro Novu výborný výsledek – seriál totiž sledovalo o 300 tisíc diváků víc než je průměr Ordinace v růžové zahradě.

Rozhodující ale bude, zda Nova dokáže udržet vysoký zájem diváků i v dalších dílech. Prozatím plánuje v létě odvysílat 16 dílů, ale natočeno má až 32. Jedinou nevýhodou v případě letních projektů je nižší objem inzerce. Televize s tím dopředu počítají, a proto v letních měsících nevysílají své hlavní taháky.

doktori-z-pocatku-5Foto: TV Nova a Lenka Hatašová

Seriál Doktoři z Počátků tak měl být pouze náhradou Ordinace v růžové zahradě. Pokud ale bude dosahovat nadprůměrné výsledky sledovanosti, nemusí jít o dočasný projekt.

Dalším testem diváckého zájmu projde seriál dnes, tedy ve čtvrtek večer, kdy je na programu druhý díl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: