Pokud se Vladimír Železný stane ředitelem televize Barrandov, major Zeman se může stěhovat

Stane se někdejší první muž české televizní scény Vladimír Železný skutečně ředitelem televize Barrandov? To se dozvíme zítra. Pokud ale vedení televize tuto zprávu potvrdí, v takovém případě se z Barrandova může začít stahovat veškerá normalizační tvorba v čele s majorem Zemanem. Železný je totiž dlouhodobým odpůrcem podobné tvorby.

tv-barrandov-651

Nesouhlasil s vysíláním majora Zemana

Mimochodem, právě seriál 30 případů majora Zemana byl hlavním důvodem, proč televizi před lety náhle opustil její tehdy nový programový ředitel Petr Sládeček. Ten projevil ostrý interní nesouhlas s uváděním podobných pořadů, a když nebyl vyslyšen, raději se rozhodl pro okamžitý odchod. Televize Barrandov si však na tomto seriálu postavila část svého úspěchu.

Nejenže se jí podařilo přilákat značnou část starších diváků, kteří v devadesátých letech sledovali Novu, normalizační tvorba se pro tuto televizi vždy stala jistotou, pokud bylo potřeba v některé části večera nebo konkrétního dne přilákat diváky.

Překvapivou informaci o možném nástupu Vladimíra Železného do televize Barrandov dnes přinesl server Digizone.cz. Televizi nyní řídí osobně magnát Jaromír Soukup. Pokud se Železný ujme řízení, půjde o jeho první významné manažerské angažmá opuštění Novy před deseti lety.

Ředitel, který nemá rád kontrolu

A proč se Vladimír Železný nestal šéfem některé z nových digitálních stanic alespoň o několik let dřív? Důvodem má být fakt, že on sám nesnese nad sebou investorskou kontrolu. Musí být ve všem rozhodující slovo, nebo musí být sám hlavním investorem, aby měl rozhodující vliv na chod televize. Mimochodem, to byl právě i důvod, proč se prý rozešel s kdysi spřízněným investorem Novy, společností CME.

Dokud měl Vladimír Železný absolutní důvěru investora a mohl si ve své televizi fakticky dělat, co chtěl, vše na Nově fungovalo skvěle. Jakmile mu však investor začal do jeho práce a kroků mluvit, nebo si dovolil s něčím nesouhlasit, rozpoutala se mezi oběma stranami válka na mnoho kol, kterou nakonec Železný prohrál.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .