Podíl televize Pětka na publiku mohl v minulém týdnu dosáhnout až půl procenta

petka-logo-1Nová celoplošná televize Pětka, která sází výhradně na vlastní formáty, mohla v prvním týdnu vysílání zaujmout přibližně půl procenta diváků přítomných u televizních obrazovek. Jde o hrubý odhad podílu na publiku s přihlédnutím k vývoji sledovanosti tzv. „ostatních stanic“ v předchozím týdnu.

Těchto změn si všimla redakce odborného serveru Mediaguru.cz. Podíl ostatních stanic v posledním týdnu stoupl z 7,88 na 8,6 procenta ve skupině 15+. V komerčně zajímavější cílové skupině diváků ve věku 15-54 let byl nárůst o 0,63 procentního bodu oproti předchozímu týdnu. Jak ale upozorňuje Mediaguru, jde pouze o indikátor možného postavení nové stanice na televizním trhu v prvním týdnu vysílání.

TV Pětka zatím není součástí elektronického měření sledovanosti. Její hodnoty jsou tedy započítávány do podílu tzv. „ostatních stanic“, což je součet diváků všech televizí, které nemají k dispozici podrobná data o své sledovanosti. Televize Pětka bude součástí peoplemetrového průzkumu až od prosince letošního roku. Prozatím prodává svůj reklamní čas na základě pásmového ceníku. Cena je tedy stanovena odhadem. Od prosince bude televize prodávat reklamu podle dosažených ratingových bodů, což je standard na televizním trhu.

Zda opravdu funguje původní česká zábava, to zjistíme právě až na začátku prosince, kdy budou k dispozici první přesné výsledky sledovanosti za televizi Pětka. V současné době si ji může naladit přibližně 96 procent obyvatel v rámci terestrického multiplexu 3, kde vysílá společně s Primou love a dalšími televizemi v regionech.

petka-plakat-bartosova-bocanova

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. Jerry Prohaska

   Třeba na pořad Koule se dívám pravidelně a nevynechal jsem ani jeden díl. Jeden z nejlepších satiristických pořadů u nás (i když má nějaké masařky). Třeba spojení výroku Miloslava Vlčka „Co jste si zvolili, to máte, s tím budete žít dalších šest let“ a truchlící Číňany za svého zesnulého vůdce bylo zábavné :) A „Volejte prezidentovi“ také není k zahození.

   Ale ano, je tam pro mě také řada pořadů, kterých za moc nestojí :)

  2. juko

   To zjistíme až v prosinci… :-)

 1. Barka

  Tak já jsem se na Volejte prezidentovi tedy podíval. No a zjistil jsem z téhle
  opravdové zábavy, že mě televize sežrala 20 wattů. To je celý můj zážitek.
  Včera večer jsem nějak churavěl a od 18-01 hodin jsem přepínal jak české , tak
  slovenské digitální kanály. Zážitek je nepopsatelný. CHce to ještě víc Fandů , Pětek a Jojek . A opravdový trotlové jim ty Pětky a spol polyká. Ještě jednou
  napíšu, že tohle může ladit jenom duševně zaostalý blb.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: