Placené pořady do mobilů – zbohatnou na nich české televize?

mobilPoté, co v Česku vyšuměly do vytracena snahy o spuštění pravidelného televizního vysílání pro mobilní telefony (DVB-H), se čas od času objeví snaha přeci jen využít tento nevšední kanál pro přísun pořadů k dalším potencionálním divákům. S nejnovějším pokusem nyní přichází Public TV. Zájemcům nabízí možnost předplacení tří ze svých relací. Jejich přísun do mobilního telefonu zajistí SMS v hodnotě 79 korun měsíčně.

Počítačovou scénu mapující pořad Re-play, českou kotlinu propagující Cyklotoulky a kulinářské „Uvař, co umíš!“ jsou prvními vlaštovkami, kterými Public TV zkouší zájem publika. Diváky nečeká žádná složitá instalace. Aplikace, která je součástí dodaných dat, se sama postará o samoinstalaci potřebného softwaru v mobilu.

VÍCE K TÉMATU DVB-H : Krach mobilní televize v Česku přináší ztráty operátorům

Podle informací Lidových novin by si majitelé mobilních telefonů měli brzy vybírat ze širší škály pořadů. Rozšířit by se měla o programy z oblasti vaření, nákupů, magazínů životního stylu a módy. S příchodem podzimní sezony by se prostřednictvím mobilů daly stáhnout i zábavné a publicistické relace.

Odvážný pokus jedné z nejmenších tuzemských televizí zajistit další distribuční kanál pro svoji produkci ukáže, zda trh v Česku již na placené pořady pro mobily dozrál. Pokud by se tato aktivita ukázala být rentabilní, jistě by se jí snažily ve velkém chopit i další producenti původního televizního obsahu. Nynější pokus Public TV ukazuje, že se po červnovém oficiálním spuštění product placementu může český televizní trh brzy dočkat i dalších nových forem finančních příjmů než jsou jen klasické reklamní spoty, sponzorské vzkazy a teleshopping.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. apeiron

    Já nevím,ale pořady které mohu vidět v tv zdarma bych si určitě do mobilu nepředplatil.Navíc,určitě budou chtít operátoři vydělat i na přenesených datech,a pak by se to sakra prodražilo.Nízký zájem o o podobné služby(i mobilní internet) bude do té doby,než si operátoři uvědomí jaké za to chtějí nehorázné ceny oproti jiným zemím v evropě.Mobilní internet a tv ,která je v jiných zemích běžná se u nás považuje za nadstandartní luxus a tomu odpovídají i velmi nadsazené ceny.

  2. botak

    Byl jsem zvědavý, co to je za novinku a zkusil pořad replay. Data mám za 20 na týden, tak co řešit. Přišel mi link na stažení, po stažení a instalaci jsem chvíli tápal, co bude, ale aplikace běžela na pozadí a hned mi přehrála video. FAKT SUPER! Dobrá kvalita a není to co vysílají normálně v bedně. Pěkný jen tak dál, uvítal bych jinou možnost platby než SMS, to je asi zbytečně mastný. Druhý den mi přišlo video odpoledne, tak jak píšou. Docela jsem se lekl, co mi to na mobilu hraje ;-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .