Olympijský televizní trhák: hokejový zápas Česka se Slovenskem

Z hlediska možné sledovanosti by si programový ředitel kterékoliv televize nemohl přát lepší vývoj na Olympiádě, než má být úterní kvalifikační souboj českých hokejistů se Slovenskem. Vysílací čas 18:00 lze označit za ideální.

hokej-pozadi-651

Českým ani slovenským hokejistům se v dosavadním průběhu šampionátu sice sportovně nedaří, no z hlediska divácké atraktivity vzájemného souboje by to nemělo vadit. Paradoxně, nejsledovanějším přenosem dosavadního průběhu Olympiády byl sobotní hokejový souboj Česka se Švýcarskem, a tedy nikoliv sportovně zajímavější první zápas Česka se Švédskem, jak by se pozorovatelé mohli domnívat.

Nicméně v úterý startuje vyřazovací fáze turnaje a to by mělo prospět i atraktivitě souboje ČR se Slovenskem, v němž už půjde o všechno. Vítězný tým postoupí do čtvrtfinále, poražený na olympijském turnaji končí.

Nejdůležitější z hlediska možné sledovanosti je však podvečerní vysílací čas. Vývoj na turnaji přispěl k tomu, že oba týmy se utkají v šest večer, což je pro diváka ideální, jelikož nepřijde o programy jiných stanic v hlavním vysílacím čase po osmé hodině. Problémy budou mít pouze skalní diváci (divačky) seriálu Ulice a část diváků v závislosti od vývoje utkání zřejmě oželí večerní Události nebo Televizní noviny.

Největší potenciál však určitě skýtá první a druhá třetina, která by měla končit ještě před začátkem hlavních zpravodajských relací. Pokud se zápas bude vyvíjet příznivě, a žádný tým se nedostane do výrazného vedení, pak by mohla i třetí třetina být velice atraktivní.

Jediným mínusem vzájemného kvalifikačního duelu je fakt, že pro jeden ze dvou týmů to bude znamenat konec na olympijském turnaji. Pokud by se to dotklo českého týmu, žádný z dalších zápasů by už nedosáhl takové sledovanosti, jakou může mít právě úterní souboj. Pokud by se tyto týmy utkaly až v pozdější fázi turnaje, bylo by to pro sportovní kanál České televize nebo pro televizi DajTo z portfolia slovenské Markízy určitě pozitivnější.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .