Óčko pozastavilo vysílání sporné soutěže Sexy game, Active TV ji vysílá dál

Noční hru se sirkami vysílá společně s Active TV i hudební televize Óčko. Foto: repro Óčko TV

Noční hru se sirkami vysílá společně s Active TV i hudební televize Óčko. Foto: repro Óčko TV

Hudební televize Óčko dnes v noci poprvé neodvysílala soutěžní kvíz Sexy game, který dosud pravidelně přebírala z vysílání Active TV. Důvodem má být prošetření pochybných praktik provozovatele soutěže, které zdokumentovala online televize Stream.cz.

Známý televizní reportér Jan Tuna ve svém pořadu na A DOST! na Stream.cz předvedl, jak podobná soutěž funguje. Zavolal na placenou linku s tarifem 90 korun za minutu a provolal téměř dvě hodiny, aniž by se reálně dostal k možnosti zodpovědět na jednoduchou soutěžní otázku přímo ve vysílání. Předpokládaný účet za telefon přesáhl 9500 korun. V průběhu vysílání se do živého programu nedostal žádný divák, přičemž hlas na lince tvrdil, že volající je v pořadí.

Šéf televize Óčko Štěpán Wolde pro server Novinky.cz uvedl, že rozhodl o okamžitém přerušení vysílání pořadu a důkladném prošetření celé věci. Zároveň však dodal, že koncept těchto typů pořadů je používán i jinými TV stanicemi v ČR a tak by nemělo docházet k pochybením.

Tento pořad je vysílán na TV Óčko ve spolupráci se společností Telemedia Interactv Production Home Limited, která tento komerční pořad na klíč připravuje a rovněž řeší veškeré stížnosti na obsah pořadu či délku jednotlivých hovorů, upozornil šéf televize Óčko.

I když se pořad Sexy game už na Óčku nevysílá, důvěřiví diváci ho mohou i nadále sledovat ve vysílání terestrické stanice Active TV. Ta pokračovala ve vysílání stejného pořadu i dnes v noci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .