Nový filmový kanál sice nebude jen o filmech, ale i tak může být zajímavým přínosem

Nový kanál Kino Barrandov sází na podobný koncept jako Nova Cinema. I přes svůj honosný název nepůjde čistě o filmové kino, ale nabídne i seriálovou tvorbu. Pozitivem je, že nehrozí recyklace původních formátů.

kino-barrandov-hvezda-651

Vyšší nároky na program

Podle předběžných programových plánů se zdá, že Nova Cinema dostane vážnou konkurenci. Vedle desítek komunikovaných filmových titulů se ve vysílání objeví seriály, evropská tvorba i erotika. Program alespoň v první fázi slibuje celkem zajímavý mix pořadů bez vlastní tvorby. Pozitivem je i jasné žánrové členění filmů v hlavním vysílacím čase a jako ambiciózní lze hodnotit denní zařazení filmů se známými hollywoodskými hvězdami přímo proti zpravodajským relacím konkurence.

Na druhou stranu, pokud Kino Barrandov nastaví programovou laťku příliš vysoko, bude poměrně obtížné ji udržet. Něco podobného se před lety přihodilo při startu jinak zajímavého kanálu Prima COOL. Prvotní nadílka filmů, seriálů a různých „áčkových“ pořadů byla tak silná, že po skončení některých sérií je nebylo čím nahradit. A tak se poměrně brzy – v některých případech i bezprostředně – začaly objevovat i reprízy už jednou odvysílaných seriálů.

Filmů v televizi ubývá

Podobná situace u Kina Barrandov zřejmě nehrozí. Filmotéka partnerské společnosti SPI International je natolik bohatá, že minimálně v prvním roce by měl být program nového kanálu skutečně zajímavý a nevyčerpatelný.

Programové plány na první dny působí skutečně zajímavě a nyní se jen čeká na správné provedení. Kino Barrandov může být zajímavým přínosem k volně vysílajícím stanicím už jen díky tomu, že filmů v televizi poslední dobou ubývá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: