Nový Dallas zatím diváky nezaujal. Nepomohla ani smrt „Džejáre“

dallas-novy-675-2Nová série kdysi populárního amerického seriálu Dallas české diváky nezaujala. Alespoň ne v hlavním vysílacím čase. Pro mnohé kultovní seriál se dočkal pokračování. České diváky ale ke sledování nepřitáhlo ani úmrtí představitele jedné z hlavních postav „Džejáre“ Ewinga, kterého ztvárnil Larry Hagman.

Seriál Dallas měl 13 sezon a vysílal se v letech 1977-1990. V někdejším Československu ho vysílala federální televize těsně po sametové revoluci. Následně díky němu získala v prvních letech část popularity i televize Nova. Hagman byl jediným hercem celého původního seriálu, který se objevil ve všech 357 dílech.

Navzdory zdravotním komplikacím se rozhodl být součástí i nové série Dallasu, i když se v ní zdaleka neobjevoval tak často jako v časech seriálové největší slávy. Hagman zemřel před měsícem a půl, loni v listopadu. Čeští diváci si ale nenašli cestu ke sledování jeho posledních kroků před filmovou kamerou.

Stačily čtyři odvysílané díly, a vedení Novy se rozhodlo stáhnout tento seriál z hlavního večerního času. Další díly už bude Nova vysílat pouze v neděli v 17:50. Důvodem je neuspokojivá sledovanost, když se na nové díly dívalo v průměru pouze necelých 900-tisíc diváků. Pokud by se nejednalo o Novu ale například o televizi Barrandov, byla by podobná sledovanost uspokojivá.

PSALI JSME: Jak skončil J.R. Ewing? Americký herec Larry Hagman zemřel

dallas-novy-675-1

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,