Nová slovenská satelitní platforma Antik SAT se připravuje na ostrý provoz

Konkurence v oblasti placeného satelitního vysílání na Slovensku významně vzroste. Vedle značek Skylink, freeSAT, Magio SAT a Digi TV začne působit platforma Antik SAT. Ta využije pozici 16 stupňů východně.

satelit-651

Pouze pro slovenský trh

Start nové platformy je stanoven na 31. března, určena však bude pouze pro slovenský trh. Výhodou nové služby je fakt, že diváci ji budou moci přijímat i ve vlastním přijímači díky dostupnosti samostatného přístupového modulu s kartou. Provozovatel platformy, východoslovenská společnost Antik Telecom se zároveň netají tím, že chce přetáhnout část klientely Skylinku díky nižším cenám základních programů.

Nejnižší vstupní balík 18 programů by měl být k dispozici za 99 centů, což je poloviční cena ve srovnání se Servisním poplatkem platformy Skylink. Dražší Rodinný balík vyjde na 8,80 euro měsíčně a nabídne přes 50 programů. Kromě programů přes satelit nabídne Antik svým abonentům přes vlastní set-top-boxy i řadu dalších kanálů přes internet.

Testovací programy můžete přijímat nekódovaně

Operátor již testuje vysílání na pozici 16 st. východně na satelitu Eutelsat 16A. Tato pozice je zajímavá pro řadu diváků, kteří byli doposud zvyklí přijímat u nás velice populární pozici 23,5 st. východně nebo 19,2 st. východně.

Společnost zároveň informovala, že testovací provoz bude nabízet řadu programů nekódovaně a bude je možné přechodně sledovat bez dekódovací karty a to až do zahájení komerčního provozu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: