Nova s Markízou za tři roky v kumulované ztrátě téměř dvou miliard korun

nova-spiralaSkupina Nova Group, do níž patří kanály české televize Nova a slovenské Markízy, měla v letech 2008 až 2010 kumulovanou ztrátu ve výši necelých dvou miliard korun. Hospodaření v předloňském roce skončilo ve ztrátě 929 milionů, o rok dřív to bylo 235 milionů. Výsledky za rok 2011 prozatím nejsou k dispozici.

O hospodářských výsledcích společností sdružených kolem Novy informoval ekonomický deník E15 na základě konsolidované účetní závěrky, kterou má k dispozici. Na hospodaření skupiny Nova Group se projevila i akvizice ztrátové české pobočky tiskové agentury Mediafax, kterou Nova koupila od ředitele CME Adriana Sarbu. I přesto zůstává skupina Novy s Markízou jednou z nejlukrativnějších částí byznysu skupiny CME ve střední a východní Evropě.

Jak informuje deník E15, i přes vysokou ztrátu českých a slovenských aktivit nemusí CME na Nově tratit. Televize každoročně splácí úvěr od firmy CME Investments. V roce 2010 činil úrok přes 930 milionů. Kromě toho ve stejném roce Nova jako mimořádnou splátku úvěru poslala do CME 2,75 miliardy korun.

Skupina Nova Group v roce 2010 zahrnovala kromě televize Nova, společnosti CET 21, jejich čtyř kanálů i produkční firmu Media Pro Pictures, slovenskou televizi Markíza včetně jejich aktivit, agenturu Mediafax nebo internetové firmy Blog.cz a Jyxo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,