Nova přestává šetřit, na podzim láká na show i původní seriály

nova_talentmania_velkeTelevize Nova představila včera v ateliéru na pražském Barrandově programové schéma, které uvede v život letos na podzim. Petr Dvořák, viceprezident CME, včera uvedl, že  ekonomická krize pomalu ustává a dodal: „Cítíme lehké oživení ve Slovinsku a hlavně v Čechách. To je hlavní důvod, proč jsme si mohli dovolit nastavit programové schéma, které je opravdu bohaté.“

Letošní podzim bude na obrazovkách televize Nova skutečně nabitý a bohatý. Hlavním tahákem má být samozřejmě velká show Talentmania, komerční lídr ovšem uvede mimo jiné dvě původní seriálové počiny, dočkáme se také docu-soap. V podzimním schématu ovšem nechybí ani stálice v podobě Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice.

Stane se Okresní přebor kultem?

Fotbalový oddíl Slavoj Houslice hraje regionální soutěž, všichni členové touží hrát soutěž vyšší. O půlhodinovém seriálu (či netradiční formě) jsme psali už v únoru 2009, natáčení skončilo v září téhož roku. Seriál se natáčel na Berounsku a především v obci Lochovice, místní se také zapojili přímo do natáčení (zmiňme například rozhodčí). Navíc i mužstva, s nimiž seriálový oddíl svede líté boje, jsou reálná (Ostrovan Zadní Třebaň, FK Lety, Horymír Neumětely a jiné).

PRESSKIT: OKRESNÍ PŘEBOR

Jak vlastně charakterizovat seriálový formát Okresní přebor? „Svým způsobem navazuje na tradiční český výpravný komediální seriál (něco jako Chalupáři…). Je to typ seriálu, který dnes z televizních obrazovek takřka vymizel,“ uvedla televize Nova. Seriál tudíž vsází na humor, často navíc černý a výstředný. V hlavních rolích uvidíme Luďka Sobotu (předseda oddílu Václav Orel), Ondřeje Vetchého (Jirka Luňák, fotbalový fanatik a podprůměrný hráč), Davida Novotného (Jarda Kužel, líný pecivál), Pavla Kikinčuka (pokladník Ludvík Hovorka), Václava Koptu (řidič autobusu Krob) a další.

Autorem celého projektu je Jan Prušinovský, ten se navíc zhostil i režie, dva díly režíroval Jakub Kohák.

okresniprebor

Zapůsobí Dokonalý svět na českého diváka?

Do prostředí luxusu a módního časopisu vás pozve televize Nova prostřednictvím seriálu Dokonalý svět. Seriál se natáčel 146 dní, před kamerou se vystřídalo zhruba 100 herců a 24 profesionálních modelek, role získala řada známých osobností – topmodelka Simona Krainová a fotograf Robert Vano. Seriálem se v epizodních rolích mihnou Hana Maciuchová, Chantal Poullain, Dara Dolina, ale i jiní. Seriál už stačila uvést sesterská stanice Markíza, slovenští diváci však seriál nesledovali tolik, kolik by stanici udělalo radost.

PRESSKIT: DOKONALÝ SVĚT

V hlavní roli se představí Jitka Čvančarová v roli módní ředitelky, šéfredaktorkou módního časopisu Grace ztvární Tereza Brodská, Saša Rašilov se objeví v roli ředitele, těšit se můžete na Janu Hlaváčovou (šedá eminence redakce), Vojtu Dyka (stylista) či Juraje Kukuru (majitel vydavatelství).

grace_ds

Nova se pouští do docusoap, uvede Příběhy bez scénáře

Televize Nova letos na podzim zprostředkuje českým divákům televizní žánr docusoap, jedná se o mix dokumentárního filmu a „divácky oblíbených vztahových seriálů„, dokument je tedy sestříhán jako seriál po příběhových liniích. Na podzim je naplánováno celkem 17 dílů, každý se stopáží 26 minut. Trojlístek témat představují Zlatí hoši, Život na vlásku a Zvěřinec. Už na jaře uvedla stanice cyklus Vizita.

PRESSKIT: PŘÍBĚHY BEZ SCÉNÁŘE

Příběh Zlatí hoši nereferuje o českých hokejistech, kteří zvítězili v Naganu. Zachycuje „jednu hokejovou sezónu budoucích „zlatých hochů“, kterým bylo v době natáčení 5 až 7 let“ a to ve čtyřech dílech. Mluvit se bude i o nesplněných snech a ambicích otců. Osmidílný Život na vlásku představí sérii hlubokých lidských příběhů pacientů čekající na transplantaci důležitých orgánů. Pětidílný Zvěřinec nás pak zavede do ZOO, přinese nám pohled do života zvířecích záchranářů.

bez_sceanre

Pokračují i původní seriálové stálice a akvizice

V podzimním programovém schématu nechybí ani jedny z nejsledovanějších seriálů. Ordinaci v růžové zahradě 2 čeká „radikální přestavba“, vznikne nové oddělení urgentního příjmu. Přijdou nové postavy v podání Jana Kanyzy – tvrdý obchodník Viktor Hofman vystřídá ve funkci Zdenu Tichou (Dana Morávková) v ředitelské funkci. Do kamenické nemocnice přichází i Martin Stránský (traumatolog Ota Kovář), Bára Štěpánová (vrchní sestra Babeta Trefná), Jan Čenský (primář chirurgie David Suchý), Filip Tomsa (Filip Vajner – mladší bratr doktora Prokopa). Překvapením je syn primáře Max Suchý, toho ztvární finalista Česko Slovenské SuperStar Ben Cristovao.

PRESSKIT: ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ 2

Také denní seriál Ulice obohatí nové postavy. Řady rozšíří Martin Pechlát (internista a praktický lékař Libor Seidl), Pavel Nový (Kalina, učitel „ze staré školy¨) a například též Filip Rajmont (Otík Puklický, syn ředitelky Puklické).

PRESSKIT: ULICE

Televize Nova má v podzimní nabídce rovněž premiérové zahraniční akvizice. Každé pondělí odvysílá Nova sedmou řadu díla Námořní vyšetřovací služba, sedmou řadou pokračuje i Kriminálka Miami (úterý, čtvrtek), v úterý navíc budeme moci zhlédnout Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti X. Dr.House otevírá šestou sezónu strastiplnou cestou k uzdravení. Jeho pouť můžete sledovat vždy ve středu. Pro milovníky animovaného Madagaskaru je připraven seriál Tučňáci z Madagaskaru, vysílat se bude vždy v neděli.

PRESSKIT: PREMIÉROVÉ SERIÁLY

Nabídku seriálů zpestří megafilmy. Na podzim Nova v premiérách uvede animovaný snímek Kung Fu Panda, Iron Man, Harry Potter a Fénixův řád (dočkáme se i třetího dílu Vězeň z Azkabanu), Indiana Jones a Království křišťálové lebky či Transformers. Z českých filmů zmiňme Takovou normáln rodinku (komedie 2008), Rafťáci, Na vlastní nebezpečí, Bobule a jiné.

PRESSKIT: PODZIMNÍ FILMOVÁ NABÍDKA

house_nova

Hlavní tahák nakonec – porazí Talentmania konkurenci?

O projektu televizí Nova a Markíza toho již bylo hodně napsáno. Shrňme, že hlavní výhru tvoří 150 000 eur (v přepočtu zhruba 4 miliony korun). Moderátor Leoš Mareš bude prvních osm dílů moderovat vždy s jinou kolegyní, diváci vyberou tu hlavní. Jednou z moderátorek se může stát i tvář MTV Hana Zajíčková.

K TÉMATU: Talentmania je prý originální, za odměnu bude i SuperStar

Připomeňme, že v porotě zasednou Zdeněk Troška, Adela Banášová, Paľo Habera a Alena Šeredová. Režisérem a producentem je ostřílený televizní  matador Peter Nuňéz. Specifikem soutěže Talentmania má být fakt, že už od samého počátku budou o soutěžících rozhodovat i samotní televizní diváci (samozřejmě včetně poroty). Show má být plná překvapení.

PRESSKIT: TALENTMANIA

talentamania

Nova Cinema zavede denní zprávy z Hollywoodu

Vedení televize Nova se pochválilo výsledky filmového kanálu Nova Cinema, podíl v hlavním vysílacím čase v cílové skupině 15-54 let činil za červen letošního roku 4,06%. Penetrace Novy Cinema dosáhla v červnu 2010 na jednotlivce 82,9%. Na podzim Nova Cinema uvede české filmy (Černí baroni, Tankový prapor, Postřižiny,…), ale i snímky Jamese Bonda a Batmana.

Druhou řadou pokračuje na podzim seriál Hranice nemožného (Fringe) a vůbec poprvé diváci uvidí americký sitcom Láska s.r.o. (Love, Inc.). Podzim nabídne i Dva a půl chlapa VI, Zákon a pořádek: Zločinné úmysly VII, VIII; Útěk z vězení II, III (Prison Break), Tudorovci I, Ženatý se závazky, Kobra 11 XII-XIV. Seriálovou nabídku doplňuje i filmový magazín Hvězdný reportér, Tomáš Kraus se na vás bude těšit opět vždy ve čtvrtek.

Novinkou podzimního schématu je pásmo Kinomol aneb „Filmy pro náročné diváky“, vysílán bude každou sobotu v noci a v jeho rámci zhlédneme snímky Posledlost, Zuřící býk, Lovec draků, Osudný den a další. Od pondělí do pátku v 19:55 čekejte pravidelnou dávku informací z Hollywoodu (Zprávy z Hollywoodu). Víkendová odpoledne patří filmům a miniseriálům pro celou rodinu – Ostrov pokladů, Černovous, Zachraňte Willyho 3 a jiné.

PRESSKIT: PODZIMNÍ NABÍDKA NOVY CINEMA

nova_cinema

Schéma Novy Sport obohatí též české sporty

Dva přímé přenosy UEFA Champions League (úterý a středa 20:30) jsou jen třešničkou na dortu, další přímé přenosy budou moci diváci sledovat na www.nova-sport.cz. Šestadvacet přímých pátečních přenosů Gambrinus ligy (17:30) začne od podzimu vysílat právě Nova Sport, záznam  je nachystán na pondělí v 13:10.

ANALÝZA: Nova si zatím fotbalovou pověst nezlepšila

V portfoliu sportovních přenosů zmiňme i Portugalskou fotbalovou ligu, Ruskou Premier Ligu (sobota 12:00, neděle 15:00), FA Cup a mnoho dalších. Ovšem nejen fotbal patří na Novu Sport, minimálně tři roky bude vysílána KHL (pondělí a pátek 18:00), pokračuje i O2 Extraliga vždy ve čtvrtek v 18:00. Důležitou součástí podzimního programového schématu bude NHL (čtyři přenosy týdně), NBA (neděle), NFL a doplňme i tradiční Moto GP.

PRESSKIT: PODZIM NA NOVĚ SPORT

nova_sport

Premiéry seriálů i hudební akce na českém MTV

Na nedělní večer je naplánována premiéra seriálu Těžký časy RJ Bergera, jedná se o seriál pro náctileté. Z dalších formátů zmiňme Jak to vidí Liz? (My Life As Liz), Pařba v Jersey Shore (Jersey Shore), Valemont,  Zaživa pohřben (The Buried Life) a jiné. Na neděli 7. listopadu je naplánováno celosvětové vysílání MTV Europe Music Awards (EMA´s).

Páteční večery patří World Stage (živá vystoupení hvězd), Behind The Music (hudební dokument) a Storytellers (zpěváci a skladatelé vypráví své životní příběhy). Ani na podzim se nevytratí hudební tematické bloky, na které jste zvyklí.

PRESSKIT: PODZIM NA MTV

mtv_cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .