Nejnudnější televizní pořad? Ten přece vysílali na Slovensku

vodaNorská televize odvysílala pětidenní živý přenos jízdy trajektu podél fjordů z jihozápadního města Bergen až k arktickému Kirkenesu. Mohla to být opravdu veliká nuda, projekt se ale setkal s obrovským zájmem. Norové jej sice označili za zřejmě nejnudnější televizní pořad v historii televize, s nápadem je ale před několika lety paradoxně předběhli Slováci.

Kdo před několika lety sledoval dění na slovenském televizním trhu, mohl si všimnout jisté velice bizarní reality show. Řeknete si, reality shows jsou přece vždycky bizarní. Tato byla ale přece jen specifická. Na Slovensku totiž před osmi lety startovala dokumentární televize Nautik, která se specializovala na vysílání o vodě. Doslova.

To znamená dokumenty o vodě, kulinářské pořady ve studiu ve stylu lodní kajuty, low-costové cestovatelské magazíny a k tomu jeden formát, který měl v sobě prvky reality show. Pořad „Všetci na palubu“ měl být obrovským diváckým tahákem v době startu televize. Nakonec z toho byla jen opravdu nudná podívaná, jakou byste si rádi odpustili.

Reality show měla na první pohled zajímavý koncept – mělo jít o historicky první reality show bez zásahu televizních střihačů. Škoda jen, že to platilo doslova. Všetci na palubu byla ukázka amatérských videí z cest, které absolvovali účastníci soutěže. Bylo to jako sledování domácího videa, které shlédnete u známých nebo rodiny čistě ze zdvořilosti.

Není divu, že pořad proběhl bez většího zájmu bulvárních médií a většina diváků ani netušila, že se vůbec nějaká reality show tohoto typu kdy vysílala.

Norská televize dotáhla podobný nápad trochu dál, její přenos z jízdy trajektu vzbudil ohlas médií po celém světě. Projektu pomohl i fakt, že loď plula oblastmi zapsanými na seznamu Unesco, navíc panoval polární den, což bylo pro produkci přenosu příznivé.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .