Nedodání záznamu vysílání vás může přijít draho

rvr2Každá televize i rádio má zákonnou povinnost uchovávat a poskytnout ucelený záznam svého vysílání pro potřeby regulátora. Opakované nesplnění této povinnosti vás ale může přijít docela draho. Přesvědčila se o tom i televize Joj, která za nedodání záznamu zaplatí několik desítek tisíc korun.

Slovenská Rada pro vysílání vyměřila provozovateli kanálu JOJ Plus pokutu ve výši 1500 eur (37 tisíc korun) za nedodání souvislého záznamu vysílání v časovém rozmezí od 16:30 do 20:30 hod. Zajímavé je, že k tomu mělo dojít už 27. května, no správné řízení bylo uzavřeno až v tomto týdnu. Pokuta za podobný prohřešek obvykle nebývá vysoká, nicméně pokud jde o opakované porušení této povinnosti, její výše stoupá.

Slovenský regulátor sice disponuje vlastním nahrávacím zařízením a zaznamenává vysílání většiny relevantních rozhlasových i televizních stanic. V některých případech ale i nadále dodávají záznamy z vysílání přímo provozovatelé. Regulátor následně tyto záznamy vyhodnocuje a sleduje dodržování zákona.

Aniž by se to týkalo přímo tohoto případu, někdy je nedodání záznamu z vysílání i taktickým manévrem ze strany provozovatele. Pokud by totiž došlo k závažnému porušení zákona, je nědodání záznamu mnohdy jediným řešením jak se vyhnout obří pokutě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .